Straż miejska i pracownicy ZMK sprawdzali białostockie place zabaw

i

Autor: UM Białystok Straż miejska i pracownicy ZMK sprawdzali białostockie place zabaw

Straż miejska i pracownicy ZMK sprawdzali białostockie place zabaw

2019-04-11 12:36

Białostockie place zabaw – jak co roku w kwietniu – zostały skontrolowane. Strażnicy miejscy i pracownicy Zarządu Mienia Komunalnego sprawdzili stan urządzeń, czystość miejsc przeznaczonych dla najmłodszych. Wszystko po to, by dzieci mogły komfortowo i bezpiecznie korzystać ze sprawnych huśtawek, piaskownic i zjeżdżalni.

Kontroli zostało poddanych około 50 placów zabaw należących do gminy Białystok. Z nadejściem wiosny dzieci coraz częściej bawią się na świeżym powietrzu. Aby mogły robić to bezpiecznie, potrzebne jest sprawdzenie stanu technicznego i czystości placów zabaw. Dlatego osoby kontrolujące te miejsca zwróciły szczególną uwagę na to, czy urządzenia stojące na placach zabaw nie są uszkodzone, zdewastowane, czy nie wystają z nich ostre krawędzie, które mogłyby być groźne dla dzieci.

Czytaj także: Jack Sparrow Restaurant & Pub na sprzedaż. Za ile? Cena oszałamia [WIDEO]

W wyniku kontroli wszystkie usterki zostaną naprawione i usunięte. Urządzenia będą poddane konserwacji. Jeśli mieszkańcy zauważą jakieś usterki lub uszkodzenia na placach zabaw, mogą je zgłaszać do Straży Miejskiej – nr tel. 986.

– Straż Miejska i pracownicy ZMK co roku przeprowadzają dokładne kontrole placów zabaw. Dzięki tym działaniom najmłodsi mieszkańcy Białegostoku mogą się bezpiecznie bawić – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz. – Zachęcam białostoczan, by też zwracali uwagę na te urządzenia i informowali Straż Miejską o uszkodzeniach lub o zanieczyszczonych placach zabaw.

Wiosenne akcje kontrolowania miejskich placów zabaw skutecznie poprawiają bezpieczeństwo najmłodszych białostoczan, dlatego będą kontynuowane.

Polecamy również:

Jagiellonia Białystok zagra na Stadionie Narodowym. Kibice organizują wielki wyjazd do Warszawy

Podlaska Straż Graniczna prowadzi nabór do służby. Zarobki: 3250 złotych na rękę

Gwałt na ul. Wyszyńskiego. Sąd skazał sprawcę na 8 lat więzienia

Rowery elektryczne w systemie BiKeR? Taki pomysł ma radny Henryk Dębowski

Zobacz wideo: Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Marszałek woj. podlaskiego śpiewa disco polo