III Fiesta Balonowa ruszyła w Białymstoku

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express

Upał nie przeszkodził. Balonowa Fiesta w Białymstoku przyciągnęła tłumy [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-07-08 23:19

W czwartkowy wieczór na terenach zielonych nieopodal galerii handlowej na osiedlu Zielone Wzgórza w Białymstoku (woj. podlaskie) rozpoczęła się III Fiesta Balonowa. Tłumnie zebrani widzowie mogli podziwiać z bardzo bliska przygotowania do lotu oraz starty kilkunastu różnobarwnych balonów. Impreza potrwa do soboty, a jej organizator, czyli Białostocki Klub Balonowy, obiecuje moc atrakcji nie tylko dla mieszkańców stolicy Podlasia.

Po rocznej, spowodowanej pandemią przerwie, do Białegostoku powróciła Fiesta Balonowa. Organizatorzy zapowiedzieli, że wystartuje w niej 17 balonowych załóg. Po raz pierwszy część z nich zaprezentowała się licznie zebranym mieszkańcom Białegostoku w czwartek (7.07) na terenach zielonych obok galerii handlowej na Zielonych Wzgórzach.

Ciekawość i radość – zwłaszcza dziecięcej części publiczności – budziły zarówno wiklinowe gondole, do których ich piloci pozwalali chętnym wsiadać, jak i wielobarwne gigantyczne czasze balonów, a także robiące ogromne wrażenie buchającymi płomieniami palniki, służące do ogrzewania powietrza we wnętrzu balonu. Przeczytaj również: Maciek z Rolnicy. Podlasie protestuje i staje w obronie Kundzicz i Kruszynian. Chodzi o fermy drobiu [ZDJĘCIA, WIDEO]

III Fiesta Balonowa wystartowała w Białymstoku

W kolejnych dniach starty i loty balonów uczestniczących w Fieście będzie można podziwiać zarówno na niebie nad Białymstokiem, jak i Turośni Kościelnej, gdzie w sobotę odbędzie się także rodzinny piknik oraz zawody modeli balonów na ogrzane powietrze dla dzieci.

Polecany artykuł: Zabójstwo w Białymstoku. Policja zatrzymała 41-latka. Tragiczny finał awantury [ZDJĘCIA, WIDEO]