Urząd skarbowy rozpoczął wypłacanie zwrotów podatku. Pierwsze 100 mln zł wróciło do podatników

i

Autor: Pixabay Urząd skarbowy rozpoczął wypłacanie zwrotów podatku. Pierwsze 100 mln zł wróciło do podatników

Urząd skarbowy rozpoczął wypłacanie zwrotów podatku. Pierwsze 100 mln zł wróciło do podatników

2019-03-15 16:00

Co trzeci PIT w województwie podlaskim jest składany przy wykorzystaniu usługi „Twój e-PIT", 80 procent zeznań wpływa do urzędów skarbowych w formie elektronicznej, a do podatników wróciło już ponad 102 mln złotych z zeznań w których wykazano nadpłatę podatku.

Urzędy skarbowe w całej Polsce rozpoczęły przelewanie zwrotów na konta podatników, którzy już się rozliczyli. Jak się okazuje, w 80 % złożonych deklaracji podatnicy wykazali nadpłatę podatku. Do tej pory kwota dokonanych zwrotów to ponad 102 mln zł. Dopłacić fiskusowi musi co piąty podatnik, który do tej pory złożył swoje zeznanie. Kwota „do zapłaty" wykazana w złożonych do tej pory zeznaniach to ponad 33 mln zł.

Nożownik w Białymstoku. Zaatakował matkę z córką, bo zwróciły mu uwagę na parkingu [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiła usługę Twój e-PIT, czyli przygotowała za podatników zeznania podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które są udostępnione na stornie www.podatki.gov.pl – wystarczy się tam zalogować by zweryfikować, a następnie zaakceptować swoje zeznanie.

zwroty

i

Autor: Urząd Skarbowy zwroty

W pierwszym miesiącu działania usługi w województwie podlaskim złożono przy jej wykorzystaniu 56.911 zeznań PIT-37 i PIT-38. Porównując to z innymi formami składania tych zeznań, z usługi Twój e-PIT skorzystał co trzeci rozliczający się w tym czasie podatnik z naszego województwa.

Ponadto, uwzględniając zarówno zeznania złożone przy użyciu usługi „Twój e-PIT" oraz samodzielnie przygotowane przez podatników i przesłane elektronicznie za pośrednictwem systemu e-Deklaracje, można stwierdzić, że deklaracje papierowe są w odwrocie, ponieważ elektronicznie wpływa do urzędów skarbowych 80 proc. zeznań. Wpływ na to może mieć m.in. fakt, iż w tym roku podatnicy, którzy w zeznaniu rocznym wykażą nadpłatę oraz złożą swoje zeznanie w formie elektronicznej mogą liczyć na szybszy zwrot swoich pieniędzy. Urząd ma na to 45 dni, a dotychczasowy trzymiesięczny termin na dokonanie zwrotu, nadal obowiązuje w stosunku do zeznań składanych w formie papierowej.

Polecamy także:

TOP 10. Co Was wkurza w Białymstoku? [ZDJĘCIA]

TOP 10. Czego brakuje w Białymstoku? Internauci: Lotniska! [ZDJĘCIA]

Darmowa komunikacja miejska dla bezrobotnych w Białymstoku? Internauci komentują: "To jest dyskryminacja ludzi pracujących" [ZDJĘCIA]

Trasa Niepodległości 2019. Zakończenie budowy coraz bliżej. Są już znaki drogowe [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo: Nożownik w Białymstoku. Zaatakował matkę z córką