Utrudnienia dla kierowców na al. Jana Pawła II w Białymstoku. Tak będzie przez dwa miesiące

i

Autor: Google Maps/Street View Utrudnienia dla kierowców na al. Jana Pawła II w Białymstoku. Tak będzie przez dwa miesiące

Utrudnienia dla kierowców na al. Jana Pawła II w Białymstoku. Tak będzie przez dwa miesiące

2019-03-18 12:28

Spore utrudnienia czekają białostockich kierowców wyjeżdżających z miasta w kierunku Warszawy.

Od 18 marca przez około dwa miesiące zostanie całkowicie zamknięta prawa jezdnia (jadąc w kierunku granicy miasta) na odcinku od skrzyżowania z ul. Bacieczki do zjazdu do Restauracji McDonald`s. Początek zamknięcia jezdni będzie 30 metrów przed skrzyżowaniem. Ruch w obu kierunkach odbywać się będzie jezdnią lewą, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Czytaj także: Big Brother. Justyna Żak z Białegostoku w nowym reality show. Ma 26 lat i jest weganką [ZDJĘCIA]

Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Narodowych Sił Zbrojnych oraz przy wjeździe do restauracji McDonald`s.

Jadących al. Jana Pawła II w kierunku centrum oraz na skrzyżowaniu ul. Narodowych Sił Zbrojnych z al. Jana Pawła II obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo. Zakaz ten nie będzie obowiązywał mieszkańców okolicznych posesji i pojazdów obsługujących budowę. Zostaną wyznaczone tymczasowe przystanki autobusowe. Na odcinku od ul. Hotelowej do ul. Bacieczki ruch pieszych możliwy będzie wzdłuż prawej strony jezdni.

Na czas prowadzonych prac, osoby podróżujące w kierunku centrum obowiązywać będą następujące objazdy:

  • ul. Gen. F. Kleeberga – ul. H. Kołłątaja – ul. Konstytucji 3 Maja.
  • ul. Narodowych Sił Zbrojnych – ul. Komisji Edukacji Narodowej - ul. H. Kołłątaja – ul. Konstytucji 3 Maja.

Białostocka Komunikacja Miejska informuje, że w związku z przebudową skrzyżowania ul. Narodowych Sił Zbrojnych i al. Jana Pawła II od 18 marca 2019 r. nastąpi zmiana lokalizacji następujących przystanków:

  • przystanek Jana Pawła II / Hotel Leśny (nr inw. 601) zostanie przeniesiony o ok. 200 m w kierunku centrum
  • przystanek Jana Pawła II / Makro (nr inw. 604) zostanie przeniesiony o ok. 350 m w kierunku ul. Elewatorskiej

 Powyższe utrudnienia związane są z realizacją inwestycji: „Rozbudowa ul. Narodowych Sił Zbrojnych z al. Jana Pawła II w Białymstoku wraz z infrastrukturą techniczną”.