Włodzimierz Cimoszewicz wydał oświadczenie w sprawie potrącenia rowerzystki w Hajnówce

i

Autor: Marek Barczyński Włodzimierz Cimoszewicz wydał oświadczenie w sprawie potrącenia rowerzystki w Hajnówce

Włodzimierz Cimoszewicz wydał oświadczenie w sprawie potrącenia rowerzystki w Hajnówce

2019-05-05 11:51

Rowerzystce nic się nie stało, po badaniach została wypisana ze szpitala. W związku z potrąceniem były premier wydał oświadczenie, w którym polityk wyraża ubolewanie z powodu tego zdarzenia. Na końcu oświadczenia wyznaje, że dwa dni temu wykryto u niego chorobę nowotworową.

W sobotę na ul. 3 maja w Hajnówce doszło do potrącenia rowerzystki (pisaliśmy o tym tutaj). Było to na oznakowanym przejściu dla pieszych, 70-letnia kobieta prawdopodobnie przejeżdżała rowerem po pasach - co jest zabronione. Kobieta trafiła do szpitala, ale nic poważnego się jej nie stało.

Udział w tym zdarzeniu miał 68-letni Włodzimierz Cimoszewicz, były premier Polski w latach 1996-1997. Polityk (obecnie kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego) wydał w tej sprawie oświadczenie, które jako pierwszy opublikował portal Onet.pl. Polityk twierdzi, że jechał około 30 km/h, a kobieta odniosła niegroźne obrażenia. Cimoszewicz udzielił jej natychmiastowej pomocy. Teraz kobieta znajduje się już w domu.

"Wyrażam ubolewanie z powodu tego zdarzenia i szczególne współczucie poszkodowanej - napisał Cimoszewicz w oświadczeniu przesłanym portalowi Onet.pl - Jest mi bardzo przykro z powodu tego niefortunnego wydarzenia w dnu jej urodzin. Pewnym usprawiedliwieniem był fakt jazdy pod słońce. Nie wykluczam również, ze bolesna dla mnie informacja sprzed dwóch dni o wykryciu u mnie choroby nowotworowej mogła mieć wpływ na moje samopoczucie."

Dokładne okoliczności potrącenia w Hajnówce wyjaśnia teraz policja.

Czytaj także: Lotnisko czy darmowe bilety BKM? Nasi internauci nie mieli wątpliwości. 60 % głosów na lotnisko [WYNIKI SONDY]

Czytaj także: Zderzenie rowerzystów na ul. Składowej. Nastolatka rozmawiała przez telefon