WSAP w Białymstoku do likwidacji. To koniec tej uczelni

i

Autor: Google Maps WSAP w Białymstoku do likwidacji. To koniec tej uczelni

WSAP w Białymstoku do likwidacji. To koniec tej uczelni

2019-03-06 12:08

Niegdyś jedna z najpopularniejszych prywatnych uczelni w woj. podlaskim przechodzi do historii. Będzie funkcjonować jeszcze tylko przez kilka miesięcy.

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku przeszła w stan likwidacji. W oświadczeniu likwidatora Adaminy Partyckiej-Skrzypek możemy przeczytać:

"W związku z decyzją o otwarciu likwidacji Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku, z dnia 28 lutego 2019 r., działając jako likwidator uprzejmie informuję studentów uczelni, iż zajęcia dydaktyczne i proces kształcenia będą kontynuowane w dalszym ciągu w niezmienionej formie"

Zobacz także: W tych zawodach znajdziesz pracę w Białymstoku [ZDJĘCIA]

Uczelnia będzie funkcjonować jeszcze do końca roku akademickiego. Później studenci będą musieli wybrać inne szkoły. W tym momencie działają jeszcze trzy kierunki: administracja, bezpieczeństwo narodowe i psychologia.

WSAP powstał w 1996 roku z inicjatywy Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Przez wiele lat uczelnia była bardzo popularna. Przez jej mury przeszło 16 tysięcy studentów. Studentem WSAP był m.in. Tomasz Frankowski, były piłkarz Jagiellonii Białystok. Co ciekawe, drugim rektorem szkoły była Barbara Kudrycka, później minister nauki i szkolnictwa wyższego, obecnie europosłanka Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także:

Trasa Niepodległości 2019. Zakończenie budowy coraz bliżej. Są już znaki drogowe [ZDJĘCIA]

Białostocka Komunikacja Miejska za darmo dla bezrobotnych? Taki jest pomysł radnego PiS

Pożar Biedronki w Rajgrodzie. Ogromne zniszczenia [ZDJĘCIA]

TOP 10 zawodów, w których nie znajdziesz pracy w Białymstoku [ZDJĘCIA]

ZOBACZ WIDEO: Justyna Żyła w teledysku disco polo Tomasza Niecika