Zapora na granicy z Białorusią. Straż Graniczna podała konkrety. Pod tym względem ogrodzenie spełnia zadanie

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Zapora na granicy z Białorusią. Straż Graniczna podała konkrety. Pod tym względem ogrodzenie spełnia zadanie

Co będą sprawdzać?

Wschodnia granica Polski pod lupą NIK. Będzie kontrola!

2022-10-28 8:36

Najwyższa Izba Kontroli zapowiedziała, że przeprowadzi kontrolę dotyczącą inwestycji w bezpieczeństwo, sytuacji z uchodźcami, czy przedsiębiorców, a także infrastruktury drogowej przy wschodniej granicy Polski.

Kontrola związana z granicą ma być przeprowadzona w 2023 r. - Chcemy dotknąć tej dużej tematyki dotyczącej ściany wschodniej, od wsparcia przedsiębiorców po kwestie związane z uchodźcami, z inwestycjami związanymi w bezpieczeństwo(...). Będziemy chcieli zbadać pod kątem ich zasadności i oczekiwanych efektów - poinformował dyrektor delegatury NIK w Białymstoku Janusz Pawelczyk. Pytany przez PAP potwierdził krótko, że elementem kontroli ma być zbudowana na granicy zapora, kwestie rekompensat dla przedsiębiorców, gdy były ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej. - Mówimy też o infrastrukturze drogowej i tak dalej - dodał Pawelczyk.

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Sonda
Czy zapora na granicy z Białorusią spełnia swoje zadanie?