Zaginiony Jakub nie żyje. Wierzyłam, że się odnajdzie cały i zdrowy

i

Autor: KMP Łomża Zaginiony Jakub nie żyje. "Wierzyłam, że się odnajdzie cały i zdrowy"

Zaginiony 17-letni Jakub nie żyje. "Wierzyłam, że się odnajdzie cały i zdrowy"

2022-06-09 15:33

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 17-letniego Jakuba Sz. ze wsi Kupiski Stare (woj. podlaskie). Badania genetyczne potwierdziły, że znalezione w maju w rzece Narew zwłoki należą do nastolatka. - Do końca wierzyłam, że się odnajdzie cały i zdrowy, Boże miej go w swojej opiece - napisała jedna z internautek.

Ciało Jakuba znaleziono 19 maja w rzece Narew koło Nowogrodu, niedaleko poligonu, na którym prowadzone były ćwiczenia DEFENDER-Europe 22. - Prawdopodobnie sprzęt wojskowy wzruszył wodę i do brzegu to ciało dopłynęło - powiedział portalowi mylomza.pl bryg. Adam Kalinowski z KM PSP w Łomży. Ostateczne potwierdzenie, że zwłoki należą do Jakuba Sz. dały badania genetyczne.

Czytaj też: Porwanie matki i jej dziecka w Białymstoku. Cezary R. przez 10 lat nie może się do nich zbliżać. Mężczyzna nie przyznaje się do winy

Nastolatek wyszedł z domu 29 grudnia 2021 roku około godz. 10, a 4 godz. później po raz ostatni zarejestrowała go kamera monitoringu na trasie pomiędzy wsiami Jednaczewo a Szablak. W jego poszukiwania były zaangażowane służby oraz wolontariusze. Jakub nie był typem imprezowicza.

– On nawet nie przeklina – mówili nam jego koledzy z klasy, gdy jeszcze trwały poszukiwania nastolatka. 17-latek od imprez z kumplami wolał domową siłownię albo długie samotne spacery w lasach nad Narwią.

Czytaj też: Łomża. Młoda kobieta 3 godziny rozmawiała przez telefon. Potem była w szoku

Łomża. Demolka w parku. 22-latek w rękach policji
Sonda
Czy znałeś kogoś, kto kiedyś zaginął?