Zapora odstraszyła 34 migrantów. Wycofali się na Białoruś

i

Autor: Straż Graniczna/Twitter Zapora odstraszyła 34 migrantów. Wycofali się na Białoruś

Raport Straży Granicznej

Zapora odstraszyła 34 migrantów. Wycofali się na Białoruś

2022-10-06 9:48

Straż Graniczna podsumowała minioną dobę na granicy polsko-białoruskiej. Do Polski nielegalnie próbowało dostać się 116 cudzoziemców Zatrzymano też kolejnego kuriera przewożącego osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę.

Wśród osób, które nielegalnie przedostały się do kraju byli obywatele m.in. Sierra Leone. Straż Graniczna podała też, że wśród 116 cudzoziemców, 34 osoby podchodziły pod zaporę, ale wycofały się na Białoruś. Straż Graniczna zatrzymała też obywatela Sri Lanki, który przewoził osiem osób: obywateli Afganistanu i Sri Lanki. W lipcu i sierpniu polska Straż Graniczna odnotowała po ok. 900 prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. We wrześniu tych prób było blisko 1,3 tys. Październik rozpoczął się od rekordowej w ostatnich miesiącach liczby, bo w minioną sobotę SG odnotowała 120 prób w czasie jednej doby.

Po zbudowaniu stalowego ogrodzenia na granicy z Białorusią, prowadzone są jeszcze prace związane z uruchomieniem tam tzw. bariery elektronicznej. Pierwsze jej kilometry mają być uruchomione prawdopodobnie w październiku - informowała PAP Straż Graniczna. Pełne uruchomienie systemu złożonego m.in. z sieci detektorów i kamer wraz z Centrum Nadzoru w Białymstoku, do którego będą trafiać sygnały z urządzeń na granicy, planowane jest na koniec roku.

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Sonda
Czy zapora na granicy z Białorusią spełnia swoje zadanie?