Złodzieje grasują w Białymstoku. Policja ostrzega przed włamywaczami

i

Autor: KWP Białystok Złodzieje grasują w Białymstoku. Policja ostrzega przed włamywaczami

Złodzieje grasują w Białymstoku. Policja ostrzega przed włamywaczami

2019-03-14 17:52

W związku z nasileniem się włamań do mieszkań na terenie naszego miasta, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność - informują białostoccy policjanci.  

Policja informuje, że w ostatnich dniach na terenie Białegostoku doszło do kilku włamań do mieszkań. Do przestępstw dochodzi najczęściej pomiędzy godziną 9 a 18.

Czytaj także: Nożownik w Białymstoku. Zaatakował matkę z córką, bo zwróciły mu uwagę na parkingu [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja, czy też włamywacza. Policjanci przypominają, że jeżeli widzimy podejrzanie kręcące się osoby, czy też nieznany samochód, z którego może być prowadzona obserwacja poinformujmy służby o swoich podejrzeniach. Każda informacja będzie zweryfikowana.

- Sprawcy dostają się do domów poprzez pokonanie zamków w drzwiach wejściowych - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku.

Łupem złodziei najczęściej padają biżuteria i pieniądze. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z faktem włamania przekazujemy kilka ważnych wskazówek, które pozwolą lepiej zabezpieczyć mienie:

  • zwracajmy uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób, pojawiających się w rejonie mieszkań i domów,
  • zwróćmy uwagę na obce pojazdy zaparkowane np. przy parkingach, polach, lub w miejscach sugerujących dokonywanie obserwacji przez osoby znajdujące się wewnątrz podejrzanego pojazdu,
  • wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść.
  • zwracajmy uwagę na to, komu otwieramy drzwi od domofonu
  • bądźmy dobrymi sąsiadami, zachowującymi uwagę i czujność- dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom i kradzieżom,
  • zamykajmy okna i drzwi zawsze kiedy opuszczamy mieszkanie,
  • nie trzymaj w jednym miejscu biżuterii i pieniędzy, poszukaj też oryginalnej skrytki. 

Policja przypomina, że w przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji- numer rejestracyjny. W momencie, kiedy usłyszymy, bądź zobaczymy niepokojące nas hałasy i osoby niezwłocznie poinformujmy o tym policję za pośrednictwem numeru 112.

Polecamy także:

TOP 10. Co Was wkurza w Białymstoku? [ZDJĘCIA]

TOP 10. Czego brakuje w Białymstoku? Internauci: Lotniska! [ZDJĘCIA]

Darmowa komunikacja miejska dla bezrobotnych w Białymstoku? Internauci komentują: "To jest dyskryminacja ludzi pracujących" [ZDJĘCIA]

Trasa Niepodległości 2019. Zakończenie budowy coraz bliżej. Są już znaki drogowe [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo: Nożownik w Białymstoku. Zaatakował matkę z córką