Zwłoki w Puszczy Białowieskiej. Wstrząsające odkrycie niedaleko granicy z Białorusią

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Zwłoki w Puszczy Białowieskiej. Wstrząsające odkrycie niedaleko granicy z Białorusią

Zwłoki w Puszczy Białowieskiej. Wstrząsające odkrycie niedaleko granicy z Białorusią

2023-02-16 14:32

W czwartek (16.02) w lesie niedaleko granicy polsko-białoruskiej znaleziono zwłoki. O tragicznym odkryciu poinformowała podlaska policja. Trwają czynności pod nadzorem prokuratora.

Zwłoki znaleziono około południa w lesie w rejonie miejscowości Czerlonka w powiecie hajnowskim. To około 7 kilometrów od granicy z Białorusią. - Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności w związku z odnalezieniem zwłok nieznanej osoby w lesie w rejonie miejscowości Czerlonka w powiecie hajnowskim - poinformowała na Twitterze podlaska policja. Będziemy jeszcze wracać do tego tematu.

Według danych Straży Granicznej, w styczniu 2023 r. zatrzymano blisko 1,5 tys. migrantów, którzy chcieli nielegalnie dostać się z Białorusi do Polski. W 2022 roku na granicy z Białorusią powstała stalowa zapora. Na niektórych odcinkach funkcjonuje już zapora elektryczna. Mimo tych zabezpieczeń, cudzoziemcy wciąż próbują nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską, forsując rzeki, gdzie nie ma fizycznej zapory. W zeszłym tygodniu na cmentarzu muzułmańskim w Bohonikach pochowano 36-letniego Ibrahema, który zmarł w Puszczy Białowieskiej.

Sonda
Czy zapora na granicy z Białorusią spełnia swoje zadanie?
Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Listen on Spreaker.