debata

i

Autor: Dawid Gromadzki/ UM Białystok debata

''Życie publiczne bez mowy nienawiści?'' - w Białymstoku odbędzie się debata [AUDIO]

2019-02-21 17:16

Dyskusja odbędzie się w czwartek (28.02) w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3. 

„Życie publiczne bez mowy nienawiści?” debatę pod takim hasłem organizuje Miasto Białystok. Magistrat chce inspirować działania, które przyczynią się do złagodzenia dyskursu w przestrzeni publicznej. 

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali:  profesor Małgorzata Kowalska – filozof z Uniwersytetu w Białymstoku, Anna Błaszczak-Banasiak – reprezentująca Rzecznika Praw Obywatelskich, o. Ludwik M. Wiśniewski – dominikanin, redaktor Łukasz Warzecha – tygodnik „Do Rzeczy” oraz dr Konrad Szamryk – językoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku. W roli prowadzącego debatę wystąpi dziennikarz Konrad Piasecki.

Ma to być swoista realizacja testamentu zamordowanego Pawła Adamowicza, mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski:

Spotkanie 28 lutego od godz. 17:30 w w Centrum Aktywności Społecznej.

Udział w debacie otwarty jest dla białostoczan. Konieczna jest rejestracja poprzez wysłanie maila na adres debata@um.bialystok.pl. Potwierdzeniem rejestracji będzie zwrotna wiadomość.

Czytaj także: "Zemsta" Aleksandra Fredry zaprezentowana w Indiach. Organizatorzy przygotowali mu miejsce na widowni [ZDJĘCIA, WIDEO]