Adam Andruszkiewicz

i

Autor: Ministerstwo Cyfryzacji/Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska Adam Andruszkiewicz

Adam Andruszkiewicz: Śledziły mnie dwa nieoznakowane prywatne samochody. Wiceminister cyfryzacji zgłosił sprawe policji

2019-03-22 14:04

Nie wiem kto i w jakim celu mnie śledzi, robi zdjęcia, rejestruje gdzie mieszkam. Ale godzi to bardzo mocno w poczucie mojego bezpieczeństwa i dlatego poprosiłem policję o wyjaśnienie sprawy - napisał wiceminister cyfryzacji, Adam Andruszkiewicz.

Wiceminister cyfryzacji, białostoczanin Adam Andruszkiewicz napisał dziś w internecie, że obawia się o własne bezpieczeństwo. Andruszkiewicz, w ramach swoich obowiązków, jeździł w piątek po Warszawie. Śledziły go wówczas dwa tajemnicze samochody: niebieski volkswagen bora oraz niebieska skoda kombi.

Czytaj także: Big Brother. Justyna Żak z Białegostoku w nowym reality show. Ma 26 lat i jest weganką [ZDJĘCIA]

- Jeździły za mną wszędzie, zatrzymywały się, goniły kiedy wyjechałem z Sejmu - napisał Andruszkiewicz. - Nie mając pojęcia, kto mnie ściga i w jakim celu to robi, postanowiłem pojechać na komisariat i przekazać sprawę policji.

Czytaj także: Białystok. Nożownik z ul. Bema groził wcześniej innemu mężczyźnie? "Próbował mnie rozjechać autem"

Wiceminister twierdzi, że gdy rozmawiał z policjantami przed komisariatem, ktoś robił mu z daleka zdjęcia.

- Wokół naszego Ministerstwa mogą aktywne być obce służby - dodaje polityk z Białegostoku. - Ponadto wielokrotnie otrzymuję pogróżki, a nawet życzenia śmierci. Nie wiem kto i w jakim celu mnie śledzi, robi zdjęcia, rejestruje gdzie mieszkam.

W trosce o własne bezpieczeństwo Andruszkiewicz przekazał sprawę policji.

Adam Andruszkiewicz ma 29 lat. Urodził się w Grajewie. Studiował stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Białymstoku. W 2015 roku został posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Wszedł do Sejmu z listy Kukiz'15. W listopadzie 2017 roku opuścił klub Kukiz'15 i przeszedł do koła Wolni i Solidarni, Kornela Morawieckiego. W latach 2015-2018 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za granicą. W latach 2015–2016 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Obecnie jest wiceministrem cyfryzacji w rządzie PiS.

Zobacz także:

Jemieliste. Czwarta ofiara tragicznego pożaru. W szpitalu zmarł ojciec rodziny. Wcześniej zmarła jego żona, córka i syn [ZDJĘCIA]

Poświętne: Mercedes rozerwany na dwie części po zderzeniu z TIR-em. W środku 5 młodych osób. Dwie zginęły [ZDJĘCIA]

Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Czarna Białostocka. Nastolatka urodziła dziecka. Lekarze odkryli ciąże po wypadku autobusowym