Augustów. Małżeństwo STRACIŁO ogromne pieniądze. Chcieli dobrze

2020-08-12 12:54 Jacek Chlewicki
Augustów. Małżeństwo STRACIŁO ogromne pieniądze. Chcieli dobrze
Autor: Pixabay Augustów. Małżeństwo STRACIŁO ogromne pieniądze. Chcieli dobrze

We wtorek na terenie powiatu augustowskiego oszuści zaatakowali trzy razy. W dwóch przypadkach przestępcom nie udało się naciągnąć swoich ofiar, gdyż wykazały się one czujnością i nie dały się nabrać na wymyślone historyjki. W jednym przypadku to oszuści byli górą. Małżeństwo z Augustowa straciło prawie 100 tysięcy złotych. Myśleli, że pomagają swojej córce.

Ale w jednym przypadku oszuści wygrali. Małżeństwo z Augustowa straciło prawie 100 tysięcy złotych. Pieniądze przekazali wskazanej przez sprawcę nieznajomej osobie. - W ten sposób chcieli pomóc swojej chorej córce, która potrzebowała pilnie pieniędzy - informuje oficer prasowy policji w Augustowie.

Czytaj też: Mońki. Kobieta straciła 5 tys. zł! Patrzyła, jak z jej konta bankowego ZNIKAJĄ pieniądze. Zaczęło się od SMS-a

Ofiarami przestępców, którzy działają metodą "na wnuczka", "policjanta" są najczęściej osoby starsze. Sprawcy bezwzględnie wykorzystują ich dobroć i próbują wyłudzić pieniądze. Często ich łupem padają oszczędności całego życia. Opowieści, które seniorzy słyszą przez telefon mają zawsze podobny schemat, różnią się tylko przedstawianą historią.

Czytaj też: Podlaskie. 22-latek wjechał volkswagenem w pole kukurydzy [ZDJĘCIA]

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że przestępcy, aby nas oszukać, wykorzystują różne scenariusze. Mogą podawać się za policjantów lub członków rodziny, a także za pracowników różnych firm i instytucji - ostrzegają policjanci.

Zobacz też: Mały Płock. Po pożarze rodzina straciła WSZYSTKO. Ruszyła zbiórka pieniędzy. Potrzebne są nawet ubrania [ZDJĘCIA]