Mały Płock. Po pożarze rodzina straciła WSZYSTKO. Ruszyła zbiórka pieniędzy. Potrzebne są nawet ubrania [ZDJĘCIA]

2020-08-12 9:52 Jacek Chlewicki
Mały Płock. Po pożarze rodzina straciła WSZYSTKO
Autor: KP PSP Kolno Do tego pożaru doszło w nocy z 9 na 10 sierpnia. Spłonął dom w miejscowości Mały Płock w powiecie kolneński. Czteroosobowa rodzinna straciła dach nad głową i teraz potrzebuje pomocy. Brakuje dosłownie wszystkiego.

Czteroosobowa rodzina z Małego Płocka na Podlasiu straciła dom oraz całe wyposażenie. Teraz liczy się każda pomoc. O wsparcie apeluje Ośrodek Pomocy Społecznej w Małym Płocku, strażacy i przyjaciele poszkodowanej rodziny. Brakuje dosłownie wszystkiego.

Do tego pożaru doszło w nocy z 9 na 10 sierpnia. Spłonął dom w miejscowości Mały Płock w powiecie kolneński. Mieszkało w nim małżeństwo z dwójką dorosłych synów.

- Na miejscu okazało się że pożarem objęty jest kompleks budynków składający się z budynku mieszkalnego, budynku inwentarskiego oraz gospodarczo-garażowego (połączone) - informują strażacy z Kolna.

Jedna osoba trafiła do szpitala z poparzonymi kończynami.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Małym Płocku zwraca się z prośbą  o pomoc dla ofiar pożaru (numer konta na tej stronie). W wyniku pożaru zniszczeniu uległ cały dom oraz wszystko, co się w nim było. Budynek trzeba całkowicie wyremontować. Brakuje środków higieny, ubrań, urządzeń AGD oraz tego wszystkiego, co jest niezbędne do życia.

Czytaj też: Białystok. Potężny WYBUCH w mieszkaniu. Mężczyzna nie żyje. Na ścianie ocalał tylko obraz Jezusa [ZDJĘCIA]

Jak informują strażacy OSP Mały Płock, uruchomiona została także zbiórka żywności, która jest obecnie prowadzona w sklepach PRIM i ABC w Małym Płocku. Materiały pomocowe można dostarczać pod adres ul. Witosa 108-110 w Małym Płocku. W przypadku udzielenia innej pomocy prosimy o kontakt pod numerem telefonu 797 789 142. 

W internecie powstało wydarzenie: "Pomoc dla pogorzelców z Małego Płocka". Zorganizowano też zrzutkę pieniędzy.

Nasz przyjaciel, wraz z całą rodziną stracił dom w pożarze - napisali organizatorzy zrzutki. - W jednej chwili zostali pozbawieni dachu nad głową, prawdopodobnie nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej. Pieniądze zebrane podczas zbiórki potrzebne są na odbudowę domu, bądź doprowadzenia go do stanu użytkowego, aby można było w nim ponownie zamieszkać. 

Czytaj też: Rodzinna tragedia na Podlasiu. Zmarło małżeństwo z dwójką dzieci. Prokuratura ustaliła przyczynę pożaru [ZDJĘCIA]

Na Podlasiu spłonął dom wyremontowany w programie Katarzyny Dowbor. Matka i dwóch synów stracili dach nad głową

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.