Białystok na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tych miejscach jest czerwono od zgłoszeń [ZDJĘCIA]

2019-04-03 9:00

Źle zaparkowane samochody, nadmierna prędkość, przestępczość czy spożywanie alkoholu w miejscach publicznych to najczęstsze zgłoszenia nanoszone na mapę przez mieszkańców Białegostoku.

W tych miejscach jest najwięcej zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mapa funkcjonuje na terenie całego kraju począwszy od 5 października 2016 roku. Sprawdzimy, które miejsca w Białymstoku mają na swoim koncie najwięcej potwierdzonych (kolor czerwony) zgłoszeń.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. Jest to również świetne narzędzie do komunikowania się z dzielnicowym, do którego - jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu - spływa taka informacja. Jednak nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – to tego wciąż służy numer alarmowy 112.

Zobacz także:

Złodzieje z Białegostoku poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś? [ZDJĘCIA]

Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Projektant malował wcześniej murale z wizerunkiem Jana Pawła II i Lecha Wałęsy

Strażak-fotograf Tomasz Sieńczuk robi niesamowite zdjęcia woj. podlaskiego. "Przedstawiam świat takim, jakim widzę go moimi zmysłami" [ZDJĘCIA]

RLDP w Białymstoku: Ryzyko utraty zdrowia i życia w Puszczy Białowieskiej wzrosło o blisko 1000 %