BOSiR proponuje aktywną majówkę: basen, plaża na Dojlidach, Tor Wschodzący Białystok

i

Autor: BOSiR BOSiR proponuje aktywną majówkę: basen, plaża na Dojlidach, Tor Wschodzący Białystok

BOSiR proponuje aktywną majówkę: basen, plaża na Dojlidach, Tor Wschodzący Białystok

2019-04-30 18:00

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji proponuje aktywne spędzenie majówki: wypoczynek na basenach, zabawa i zawody kajakowe na Dojlidach, zmagania lekkoatletów na Zwierzyńcu lub przejażdżka po Torze Wschodzący Białystok.

Dla tych, którzy nie wyjeżdżają z Białegostoku, a także dla wszystkich odwiedzających nasze miasto w pierwszych dniach maja, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował kilka atrakcji.

Pierwsza z nich to Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”. Czynny jest codziennie, także w dni świąteczne. Można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. Znajdują się tam dwu- i czteroosobowe rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe i smocze łodzie na 10 wioślarzy. Wypożyczalnia czynna jest codziennie w godz. 9.00-18.00 (ostatnie wypożyczenie sprzętu do godz. 17.00). O szczegóły można pytać w kasie pod nr tel. 85 733 25 55.

Na Dojlidach są także place zabaw dla dzieci, siłowania na świeżym powietrzu, ścieżki spacerowe  miejsce na grilla i ognisko. Przez cały czas na Dojlidach dostępne są kijki do nordic walking, rowery miejskie, rowery górskie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, również z siedziskami dla najmłodszych.

Czytaj także: 7. PKO Białystok Półmaraton już 4 i 5 maja. To największa impreza biegowa we wschodniej Polsce [AUDIO]

W sobotę, 4 maja będzie można obserwować zmagania kajakarzy. W południe na zalewie rozpocznie się VI Memoriał Ireneusza Skowrońskiego – Międzynarodowe i Ogólnopolskie Regaty Kajakowe. Zawody zostaną rozegrane w różnych kategoriach wiekowych.

W niedzielę, 5 maja Koło Wędkarskie „Szuwarek” organizuje na zalewie Spławikowe Mistrzostwa Koła Szuwarek.

Pierwsze dni maja to także dobra okazja by wybrać się na baseny. Grafiki pracy przedstawiają się następująco:

Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej 1a:

  • 1 maja czynna w godz. 6.00-22.00 (pływamy w godz. 6.15-21.30)
  • 2 maja czynna w godz. 6.00-22.00 (pływamy w godz. 6.15-21.30)
  • 3 maja czynna w godz. 6.00-22.00 (pływamy w godz. 6.15-21.30)

Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4:

  • 1 maja nieczynna
  • 2 maja w godz. 6.00-22.00 (pływamy w godz. 6.15-21.30), w tym dniu brodzik będzie nieczynny
  • 3 maja nieczynna

Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c w dniach 1-3 maja będzie nieczynna.

Dokładne godziny zajętości poszczególnych torów warto sprawdzić wcześniej na stronie www.miejskoaktywni.pl (w zakładkach należy wybrać konkretny obiekt, następnie w rogu lewej strony wyświetli się harmonogram, godziny pracy można sprawdzić klikając w dany dzień).

W trakcie majówki tradycyjnie będzie także coś dla zawodników i kibiców lekkoatletyki.

3 maja w godz. 14.00-18.00 na Stadionie Lekkoatletycznym w Zwierzyńcu odbędzie się 30. edycja Mityngu Solidarności z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

BOSiR zaprasza również na Tor Wschodzący Białystok. Na zakończenie majówki w niedzielę, 5 maja w godz. 11:00-13:00 i 13:30-15:30 organizujemy dwie sesje swobodnych jazd motocyklowych. To zajęcia skierowane do wszystkich miłośników motocykli, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności bez względu na wiek i posiadane doświadczenie. Koszt uczestnictwa w jazdach własnym motocyklem wynosi 75 zł brutto za dwugodzinną sesję i 38 zł za godzinną. Czas jazdy uzależniony jest od ilości motocykli obecnych na danej sesji. Opłata za dodatkowego kierowcę wynosi 30 zł brutto (15 zł podczas jazdy godzinnej) i pobierana jest na miejscu.

Jesteś z Białegostoku? Zobacz inne nasze artykuły:

Białostoczanin przeżył poważny wypadek samochodowy. Teraz gra w przejściu podziemnym [WIDEO]

Sad edukacyjny w Parku Antoniuk już gotowy. Posadzono tam m.in. drzewa owocowe i krzewy [ZDJĘCIA]

Ile trzeba zarabiać, aby żyć godnie w Białymstoku? [WIDEO]

Katolicki rap z Białegostoku! Klip do utworu "Nie mów mi" powstał w Starosielcach. "Nigdy nie zostawaj sam z problemami, bo to cię zeżre" [WIDEO]

Polecamy także:

Węzeł Porosły. Od 23 kwietnia duże zmiany w organizacji ruchu na wylotówce w stronę Warszawy [ZDJĘCIA, MAPY]

BKM. Od 23 kwietnia ogromne zmiany w kursowaniu autobusów. Zmienione trasy, "14' zawieszona, będzie jedna nowa linia [MAPY]

Zderzenie rowerzystów na ul. Składowej. Nastolatka rozmawiała przez telefon