Węzeł Porosły. Od 23 kwietnia duże zmiany w organizacji ruchu na wylotówce w stronę Warszawy [ZDJĘCIA, MAPY]

2019-04-16 9:00

Ważne zmiany dla podróżujących do Warszawy oraz wjeżdżających do Białegostoku od strony stolicy. W związku z przebudową węzła Porosły i ul. Narodowych Sił  Zbrojnych na kierowców czekają duże utrudnienia. Zmieni się też rozkład jazdy autobusów BKM. Sprawdźcie szczegóły w naszym artykule.

Od 23 kwietnia z ruchu wyłączona będzie Aleja Jana Pawła II – na odcinku od ul. Elewatorskiej do przejazdu kolejowego. Zamknięta też będzie ul. Narodowych Sił Zbrojnych – od ul. Komisji Edukacji Narodowej do Alei Jana Pawła II. Z tego powodu wyznaczone będą objazdy.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWĄ MAPĘ I ROZKŁAD AUTOBUSÓW

– Mamy nadzieję, że nie spowoduje to większych utrudnień dla kierowców – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. – Prosimy jednak o wyrozumiałość, bo tak wielka inwestycja wymaga specjalnej logistyki.

Nad sprawnym przebiegiem ruchu, zwłaszcza na początku, czuwać będą strażnicy miejscy, policja, a także pracownicy wykonawcy. Wprowadzone 23 kwietnia zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do końca 2019 roku. Przebudowa węzła Porosły ma zakończyć się w połowie 2020 roku.

Czytaj także: Pożar Notre Dame. Bernadeta Krynicka: "Takie skutki przynosi chora laicyzacja". Burza po wpisie posłanki PiS [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wjazd do Białegostoku odbywać się będzie:

Z kierunku Warszawy:

  • Nowo wybudowaną drogą serwisową po stronie północnej, łączącej  drogę krajową nr 8 z ulicą gen. F. Kleeberga /od miejscowości Porosły do ulicy gen. F. Kleeberga /
  • Dojazd do ulicy Elewatorskiej nową drogą serwisową po południowej stronie ciągu DK Nr 8 i Alei Jana Pawła II.
  • Z uwagi na zamknięcie ulicy Narodowych Sił Zbrojnych (na odcinku od Komisji Edukacji Narodowej do Alei Jana Pawła II) wjazd z kierunku Ełku odbywać się będzie ulicą gen. F. Kleeberga - Hugo Kołłątaja - Konstytucji 3 Maja- Aleja Jana Pawła II.

Wyjazd z Białegostoku:

  • w kierunku Warszawy odbywać się będzie nowo wybudowaną jezdnią, łączącą Aleję Jana Pawła II i Narodowych Sił Zbrojnych w kierunku ulicy gen. F. Kleeberga.
  • wyjazd z ulicy Elewatorskiej odbywać się będzie drogą serwisową, biegnącą analogicznie jak wjazd do drogi serwisowej łączącej DK Nr 8 z ulicą gen. F. Kleeberga

Węzeł Porosły to jedna z najważniejszych i najdroższych inwestycji w naszym mieście. Powstaje na wylotówce w stronę Warszawy. Połączy drogę krajową S8 z trasą generalską, zapewni płynny ruch na ulicach prowadzących do drogi ekspresowej S8. Wkrótce rozpocznie się kolejny etap prac – przede wszystkim budowa wiaduktu nad torami kolejowymi. Przypominamy: Zmiany nastąpią w sobotę 23 kwietnia. Zmiany obejmą również BKM: BKM. Od 23 kwietnia ogromne zmiany w kursownaniu autobusów. Zmienione trasy, "14' zawieszona, będzie jedna nowa linia [MAPY]

Polecamy również:

Jagiellonia Białystok zagra na Stadionie Narodowym. Kibice organizują wielki wyjazd do Warszawy

Podlaska Straż Graniczna prowadzi nabór do służby. Zarobki: 3250 złotych na rękę

Gwałt na ul. Wyszyńskiego. Sąd skazał sprawcę na 8 lat więzienia

Rowery elektryczne w systemie BiKeR? Taki pomysł ma radny Henryk Dębowski