Sad edukacyjny w Parku Antoniuk już gotowy. Posadzono tam m.in. drzewa owocowe i krzewy [ZDJĘCIA]

2019-04-24 19:54

Zakończyło się już urządzanie pierwszego w Białymstoku sadu edukacyjnego, który powstał w parku przy ul. Wierzbowej. Zamontowano elementy małej architektury i plansze edukacyjne. Posadzono drzewka i krzewy owocowe. Otwarcie sadu – 1 maja.

Sad edukacyjny w Parku Antoniuk gotowy. Na powierzchni 850 m2, na planie koła zostało posadzonych 25 drzew owocowych. Znajdują się tam różne gatunki i odmiany jabłoni, grusz, wiśni, czereśni, śliw, także te trochę zapomniane, jak np. papierówki, antonówki, kosztele, węgierki dąbrowickie czy śliwki uleny. Wśród krzewów dominują porzeczki czarne i czerwone, maliny, agrest, dereń jadalny. Jest ażurowa altana, płotki wiklinowe, domki dla owadów oraz elementy edukacyjne w postaci tablic z opisem starych odmian drzew i krzewów.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Oficjalne otwarcie sadu edukacyjnego jest planowane na 1 maja o godz. 10. Miasto przygotowało z tej okazji prezent dla białostoczan – 1 tys. drzewek owocowych do rozdania. Będzie można posadzić je w swoim ogrodzie.

– Serdecznie zapraszam naszych mieszkańców do odwiedzenia w tym dniu Parku Antoniuk. Mam nadzieję, że to nowe miejsce do wypoczynku będzie dobrze służyło całym rodzinom i stanie się jednym z najbardziej ulubionych – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Sad edukacyjny na Antoniuku jest pierwszym takim przedsięwzięciem w Białymstoku. Jeśli spodoba się mieszkańcom, w przyszłym roku na terenie miasta zostanie założony kolejny taki sad.

Mieszkasz w Białymstoku? Sprawdź nasze artykuły:

Katolicki rap z Białegostoku! Klip do utworu "Nie mów mi" powstał w Starosielcach. "Nigdy nie zostawaj sam z problemami, bo to cię zeżre" [WIDEO]

Miss Polski UK & Ireland 2019. Białostoczanka Paulina Żak wśród finalistek konkursu [ZDJĘCIA]

Automaty na plastikowe butelki pojawią się w Białymstoku? Tak pomysł mają radni Koalicji Obywatelskiej

Białystok i Podlasie na memach od grupy Nienormalny Białystok. Musicie to zobaczyć! [ZDJĘCIA]