Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Porywacze zatrzymani

2019-03-08 13:48

Natalia i jej córka zostały odnalezione w miejscowości Środa Wielkopolska w woj. wielkopolskim.

AKTUALIZACJA: Porwanie w Białymstoku. Natalia i jej córka Amelka odnalezione w woj. wielkopolskim!

Natalia i jej córka Amelia zostały odnalezione w Środzie Wielkopolskiej. Są całe i zdrowe. Sprawcy uprowadzenia zostali zatrzymani: są to dwie osoby. Wśród zatrzymanych jest 36-letni Cezary R. - ojciec Amelii.

Wiceminister Jarosław Zieliński napisał na Twitterze: 3-letnia Amelka i jej mama zostały odnalezione, a dwaj sprawcy uprowadzenia zatrzymani. Dziękuję i gratuluję Polskiej Policji.

Czytaj więcej: Sprawa porwania w Białymstoku: Amelka i jej mama odnalezione!

Aktualizacja, godz: 15

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Nasi reporterzy dotarli do sąsiadów zameldowanego w Szczecinie Cezarego R, który prawdopodobnie stoi za porwaniem swojej żony i dziecka. 36-letni mężczyzna zdaniem sąsiadów w przeszłości miał problemy m.in. z narkotykami.

Aktualizacja, godz: 14

Trwają poszukiwania Natalii i jej córki. Nad Białymstokiem lata policyjny helikopter.

Porwanie w Białymstoku. Policyjny śmigłowiec nad miastem

i

Autor: Internauta Porwanie w Białymstoku. Policyjny śmigłowiec nad miastem

Aktualizacja, godz: 13

Od ponad doby trwa obława na mężczyzn, którzy w Białymstoku porwali 25-latkę i jej 3- letnią córkę. Do akcji poszukiwawczej włączyła się straż graniczna. Policja kontroluje samochody na drogach wylotowych z miasta.

Mówi Marcin Gawryluk z policji w Białymstoku:

W związku z uprowadzeniem trzylatki uruchomiono tzw. Child Alert, czyli system szybkiego rozpowszechniania informacji o zaginionym dziecku.

Aktualizacja, godz: 12:32

Policja nadal poszukuje porwanej Natalii i jej 3-letniej córki. W poszukiwania włączyli się detektywi. Oferują 10 tys. zł nagrody za informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu Natalii i jej 3-letniej córeczki.

Więcej przeczytasz tutaj: Białystok. Natalia i Amelia w rękach porywaczy. Nowe ustalenia detektywów: "Uprowadzona matka dziecka posiada dużą ilość tatuaży na rękach oraz nogach" [ZDJĘCIA]

 

Aktualizacja, godz. 9:

Policja udostępniła wizerunek męża Natalii i ojca Amelki.

Więcej informacji w artykule: Porwanie w Białymstoku. Policja opublikowała wizerunek męża 25-letniej Natalii [ZDJĘCIA]

Mówi Anna Juraszek z radia ESKA:

Aktualizacja, godz: 8:32:

Policja dziś oficjalnie potwierdziła, że porywacze nie byli zamaskowani. Mieli na sobie białe t-shirty.

Aktualizacja, godz: 8:15:

Sztab partii Dzielny Tata opublikował w internecie sensacyjne informacje na temat porwania 25-latki i jej córki w Białymstoku: Wg sztabu Dzielnego Taty wynika, że matka rok temu uprowadziła dziecko z RFN do Polski, przeciwko matce jest wszczęta konwencja haska, sąd w Białymstoku przekazał sprawę do Niemiec a matka nie wydaje dziecka główną spiralę nakręca babka dziecka powiązana z SO w Białymstoku to ona "załatwiła" wszczęcie procedury Child Alert.

Czytaj więcej: Porwanie w Białymstoku. Partia Dzielny Tata: "Matka rok temu uprowadziła dziecko z RFN do Polski"

Aktualizacja, piątek, godz. 7:30:

Prokuratura Regionalne w Białymstoku wszczęła śledztwo w związku z porwaniem 25-letniej kobiety i jej 3-letniej córki. Dotyczy ono pozbawienia wolności i uprowadzenia dziecka poniżej 15- go roku życia. Mówi rzecznik Paweł Sawoń:

Jak przyznaje prokuratura śledztwo jest wyjątkowe ze względu na to, że porwane zostało nie tylko dziecko, ale również matka.

Aktualizacja, czwartek, godz 19:

Białystok. Porwanie na osiedlu Dziesięciny. Napastnicy wciągnęli do samochodu młodą matkę z dzieckiem. Trwa obława na porywaczy

Mija osiem godzin od uprowadzenia 25-letniej kobiety i jej 3-letniej córki. Porywaczy do tej pory nie udało się zatrzymać. Podsumujmy to, co do tej pory wiadomo.

Do tego porwania doszło w czwartek 7 marca około godziny 10 na osiedlu Dziesięciny. Do spacerującej ulicą kobiety, jej dziecka i babci podjechał citroen. Z pojazdu wybiegło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy siłą wciągnęli mamę i jej dziecko do samochodu. Porywacze odjechali. Szybko porzucili środek transportu. Zrobili to przy garażach na ul. Cedrowej, około 500 metrów od miejsca porwania. Tam trop się urywa. Napastnicy byli dobrze przygotowani do porwania w Białymstoku. Policja informuje, że odnalezione auto pochodzi z wypożyczalni w Łomży.

Białystok: Tak wygląda porwana 25-latka i jej córka [ZDJĘCIA, WIDEO]

Porywacze mogli przesiąść się do innego pojazdu i dalej kontynuować ucieczkę. Mogli też ukryć się gdzieś w Białymstoku, aby przeczekać obławę. W Białymstoku jest dużo policji, która patroluje ulice i kontroluje samochody. Służby przeglądają monitoring miejski.

Porwanie kobiety i jej dziecka zlecił prawdopodobnie 36-letni ojciec Amelki. Mężczyzna był zameldowany w Szczecinie. Pracował w Niemczech. Pierwsze informacje mówiły, że jest to obywatel Niemiec, ale rzecznik podlaskiej policji zdementował te doniesienia. 25-latka była w konflikcie ze swoim mężem. Jak podaje stacja TVN 24: Kobieta była ofiarą przemocy domowej i uciekła do swojej rodziny.

Amelia ma niebieskie oczy i jasne włosy spięte w kok. Ubrana była w różową kurtkę, szarą czapkę z pomponem, szare spodnie i granatowe buty.

Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu dziewczynki i jej mamy, proszone są o pilny kontakt z najbliższą jednostką policji. Na czas funkcjonowania Child Alert uruchomione zostało Call Center pod nr 995, na które można przekazywać wszelkie informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionych. Można też pisać na adres childalert@policja.gov.pl.

Aktualizacja, godz. 16:23:

Mieszkam tutaj od początku i nigdy coś takiego się nie wydarzyło - powiedziała nam mieszkanka Dziesięcin.

Więcej tutaj: Białystok. Porwanie matki z dzieckiem. Białostoczanie: "Nigdy nic takiego się nie wydarzyło" [AUDIO]

Aktualizacja, godz. 16:10:

Okazuje się, że 36-letni ojciec dziewczynki mieszka i pracuje w Niemczech, zameldowany jest w Szczecinie. Jest Polakiem.

Aktualizacja, godz. 16:

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński napisał na Twitterze, że w sprawie porwania kontaktuje się z komendantem polskiej policji.

Aktualizacja, godz: 15:24:

Od siedmiu godzin trwa obława na porywaczy 25-letniej białostoczanki i jej 3-letniej córki Amelii. Policja udostępniła zdjęcia porwanej kobiety. Za porwaniem prawdopodobnie stoi mąż kobiety, który miał się nad nią znęcać.

Aktualizacja, godz. 15:

Rzecznik podlaskiej policji dementuje informacje, jakoby ojcem 3-letniej Amelki był obywatel Niemiec. Porywacze mogą wciąż przebywać na terenie Białegostoku.

Aktualizacja, godz. 14:17:

Możliwe, że porywacze nie wyjechali z Białegostoku. Policjanci biorą pod uwagę wszystkie możliwości. Przypomnijmy, według informacji PAP, porwanie mógł zlecić mąż kobiety - obywatel Niemiec. Uruchomiono system Child Alert. Jest to system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. Podstawowym założeniem alarmu jest jak najszybsze zawiadomienie o zaginięciu dziecka jak największej liczby osób. Standardowy alert trwa 12 godzin.

Co to jest Child Alert?

Child Alert to system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. To program, którego głównym celem jest szybsze i skuteczniejsze poszukiwanie młodych ludzi (dzieci i nastolatków), dzięki z góry ustalonej procedurze postępowania. Koncepcja platformy opiera się na skoordynowanym działaniu różnych instytucji, przede wszystkim Policji i mediów, które z racji błyskawicznej współpracy są w stanie niemal niezwłocznie rozpowszechnić wizerunek zaginionego dziecka masowemu gronu odbiorców.

Child Alert pozwala na natychmiastowe upublicznienie określonego komunikatu na temat zaginięcia oraz informacji dotyczących poszukiwań za pośrednictwem dostępnych mediów, takich jak radio, telewizja, Internet, telefony komórkowe oraz nośniki reklamy zewnętrznej.

Aktualizacja, godz. 13:42:

Policja zorganizowała blokady na drogach wyjazdowych w kierunku Niemiec.

Aktualizacja, godz. 13:33:

To jest nasz priorytet, mówi rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa:

Aktualizacja, godz. 13:30:

Według nieoficjalnych informacji PAP wynika, że porwanie w Białymstoku mógł zlecić mąż kobiety, obywatel Niemiec. Policja rozstawiła blokady na drogach.

Aktualizacja, godz. 13:15

Napastnicy byli dobrze przygotowani do porwania w Białymstoku. Policja informuje, że odnalezione auto pochodzi z wypożyczalni w Łomży. Zaraz po porwaniu przestępcy przesiedli się do innego pojazdu - policja nie wie jakiego. Służby przeglądają monitoring miejski.

Porwanie w Białymstoku. Napastnicy wciągnęli do samochodu młodą matkę z dzieckiem. Trwa obława na porywaczy [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Aktualizacja, godz. 12:55:

Policyjna blokada na S8 w okolicach miejscowości Szumowo w kierunku Warszawy.

blokada

i

Autor: Wojciech blokada

Aktualizacja, godz. 12:54:

Citroen nigdy nie wyjechał z Białegostoku. Policja nie wie, jakim pojazdem poruszają się w tej chwili mężczyźni.

Aktualizacja, godz. 12:45:

Policja odnalazła auto 500 metrów od miejsca porwania - obok garaży. Policjanci przeszukują cały okoliczny teren.

Aktualizacja, godz. 12:00:

Do tego porwania doszło w czwartek około godziny 10. Dwóch mężczyzn porwało matkę z dzieckiem, która spacerowała ulicą Dziesięciny na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku. Do porwania doszło przy bloku numer 47.

Czytaj także: Porwanie na Dziesięcinach. Dwóch mężczyzn wciągnęło do citroena 25-latkę z dzieckiem. Szuka ich policja!

Dwóch zamaskowanych napastników wysiadło z auta i siłą wyciągnęło do środka 25-letnią kobietę i jej 3 letnią córkę o imieniu Amelia. Podlaska policja udostępniła właśnie zdjęcie dziecka.

Porywacze wyjechali z Białegostoku w kierunku zachodnim. Sprawcy poruszali się Citroenem C4 o numerze rejestracyjnym BL 60803. Z najnowszych informacji wynika, że policja znalazła w Białymstoku porzucony samochód. Porywacze poruszają się więc innym pojazdem.

Jeżeli byłeś świadkiem tego zdarzenia, poinformuj o tym policję!

Dzwońcie na 112 lub 85 670 34 00. Policjanci zapewniają anonimowość.

Zobacz także:

Trasa Niepodległości 2019. Zakończenie budowy coraz bliżej. Są już znaki drogowe [ZDJĘCIA]

Suwalczanin Damian Krzysztofik pobity w Szczecinie. Prosi o pomoc w znalezieniu sprawcy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jemieliste. Kolejna ofiara tragicznego pożaru. 7-letnia dziewczynka nie żyje. Wcześniej w szpitalu zmarł jej brat i mama [ZDJĘCIA]

Tomek Jakimiuk już jest w Afryce. Podlaski podróżnik zatrzymany przez egipską policję. "Stwierdzili, że jestem zagrożeniem"