Podlaskie. Katastrofa kolejowa na niestrzeżonym przejeździe w Koszarówce.

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express Pociąg relacji Gdynia - Białystok zderzył się z cysterną przewożącą mleką.

Katastrofa kolejowa w Koszarówce. Lokomotywa wykolejona, uszkodzone tory [WIDEO, NOWE ZDJĘCIA]

2021-02-03 20:45

Do wypadku doszło w środę (3 lutego) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Koszarówce. Pociąg Intercity jadący z Gdyni do Białegostoku zderzył się z ciężarówką – cysterną przewożącą mleko. Pociągiem podróżowało około 40 osób. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Zobacz wideo z miejsca katastrofy.

Przewożąca mleko ciężarówka wjechała wprost po pędzący torowiskiem pociąg relacji Gdynia – Białystok. Powołując się na ocenę specjalistycznych ekip pracujących w miejscu wypadku, zespół prasowy spółki PKP PLK poinformował, że usuwanie skutków potrwa prawdopodobnie do godzin popołudniowych w czwartek. Na miejscu działa też komisja badająca przyczyny zdarzenia.

Zobacz wideo i posłuchaj relacji:

Podlaskie. Katastrofa kolejowa w Koszarówce. Pociąg zderzył się z cysterną przewożącą mleko

Po uderzeniu w cysternę lokomotywa uległa wykolejeniu, ranny został maszynista, który trafił do szpitala. Zarówno on, jak i kierujący ciężarówką byli trzeźwi. Pasażerami pociągu – łącznie ok. 40 osobami – zaopiekowali się strażacy, którzy na miejscu katastrofy rozstawili specjalny, ogrzewany namiot. Wkrótce pasażerom zorganizowano komunikację zastępczą. Przeczytaj więcej: TUTAJ

Zobacz też... CZWARTEK 4.02.2021: HORROR na podlaskich drogach. Ciężarówki blokują ruch. Nie mogą podjechać pod górkę [ZDJĘCIA]

Spółka PKP PLK podała, że do wypadku doszło przy działającej sygnalizacji na przejeździe, a samochód wjechał na tory mimo czerwonych świateł oznaczających zakaz takiego wjazdu. Oprócz wykolejenia lokomotywy, uszkodzone zostały trzy słupy sieci trakcyjnej i tory.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Podlaskie. Katastrofa kolejowa w Koszarówce