Koszarówka. Wypadek na przejeździe kolejowym 3.02.2021

i

Autor: KPP Grajewo Policjanci z Grajewa (woj. podlaskie) ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na przejeździe kolejowym na ul. Przytorowej w miejscowości Koszarówka. Jedna osoba została poszkodowana. To maszynista pociągu relacji Gdynia - Białystok.

Koszarówka. Ciężarówka wjechała pod pociąg! Maszynista w szpitalu. Ruch pociągów wstrzymany [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-02-03 14:57

Poważny wypadek na przejeździe kolejowym na ul. Przytorowej w miejscowości Koszarówka. Pod pociąg relacji Gdynia - Białystok wjechał samochód ciężarowy. Na szczęście nikt nie zginął. Lekko ranny został maszynista pociągu. Ruch pociągów na linii Ełk – Białystok został wstrzymany.

Do tego zdarzenia doszło w środę około godz. 14 w Koszarówce (pow. grajewski). Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym z sygnalizacją świetną ciężarówka zderzyła się z pociągiem osobowym relacji Gdynia - Białystok. - W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafił maszynista - przekazała nam mł. asp. Sylwia Gosiewska z KPP w Grajewie. Kierowca oraz maszynista byli trzeźwi. Na miejscu wciąż pracują służby. Mł. asp. Gosiewska poinformowała, że pociągiem podróżowało około 40 osób. Nikt poza maszynistą nie potrzebował pomocy medycznej.

Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformował, że w wyniku zderzenia lokomotywa pociągu wykoleiła się. Uszkodzona jest sieć trakcyjna. Ruch pociągów na linii Ełk – Białystok został wstrzymany. Dla podróżnych organizowana jest zastępcza komunikacja autobusowa. Informacje o zmianach w komunikacji są podawane na stacjach i przystankach.

- Przyczyny zdarzenia ustali komisja - dodaje Łotowski.

Aktualizacja: Katastrofa kolejowa w Koszarówce. Lokomotywa wykolejona, uszkodzone tory [WIDEO, NOWE ZDJĘCIA]

Podlaskie. Katastrofa kolejowa w Koszarówce. Pociąg zderzył się z cysterną przewożącą mleko

Powołując się na ocenę specjalistycznych ekip pracujących w miejscu wypadku, zespół prasowy spółki poinformował, że usuwanie skutków potrwa prawdopodobnie do godzin popołudniowych w czwartek. Na miejscu działa też komisja badająca przyczyny zdarzenia. Spółka PKP PLK podała, że do wypadku doszło przy działającej sygnalizacji na przejeździe, a samochód wjechał na tory mimo czerwonych świateł oznaczających zakaz takiego wjazdu. Oprócz wykolejenia lokomotywy, uszkodzone zostały trzy słupy sieci trakcyjnej i tory.

Minionej doby na drogach woj. podlaskiego doszło do dwóch wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 5 zostało rannych. Na DK 8 w miejscowości Przewalanka opel vectra zderzył się z busem. - Niestety kierowca osobówki zginął - poinformował rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Zobacz też: Seksowna policjantka z Białegostoku w zawodach bikini fitness [ZDJĘCIA]

ZOBACZ ZDJĘCIA: Koszarówka. Wypadek na przejeździe kolejowym 3.02.2021