Klimówka. Zwłoki w strefie zamkniętej! Wypatrzył je policyjny śmigłowiec

2021-10-14 13:31
Klimówka. Zwłoki w strefie zamkniętej! Wypatrzył je policyjny śmigłowiec
Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Klimówka. Zwłoki w strefie zamkniętej! Wypatrzył je policyjny śmigłowiec

W okolicach wsi Klimówka (woj. podlaskie) policyjny śmigłowiec zauważył ciało mężczyzny leżące w polu. Z dokumentów, które miał przy sobie wynika, że wcześniej przebywał na terenie Białorusi. Okoliczności jego śmierci bada prokuratura.

Nie widać końca rozwiązania kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. W środę załoga policyjnego śmigłowca, patrolując obszar objęty stanem wyjątkowy, zauważyła ciało mężczyzny. Było to w okolicach Klimówki. - Wstępne ustalenia wskazują, ze są to zwłoki osoby wcześniej przebywającej na terenie Białorusi, o czym świadczą zabezpieczone obok dokumenty - przekazał nam podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji. Policjanci, pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny. We wrześniu w pasie przygranicznym na Podlasiu Straż Graniczna znalazła ciała trzech imigrantów. Minionej doby odnotowano 482 prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów: 6 obywateli Iraku i 2 obywateli Iranu. Czytaj też: Dzieci z Michałowa. Gdzie są teraz? Nowe informacje Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy.

Zobacz też: Nowa zapora na granicy z Białorusią. Koszty mogą być gigantyczne

Podlaskie. Terytorialsi nakarmili imigrantów. Wśród nich były dzieci
Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE