Kobieta uwierzyła, że major armii amerykańskiej chce jej wysłać milion dolarów w metalowej skrzyni

i

Autor: Pixabay Kobieta uwierzyła, że major armii amerykańskiej chce jej wysłać milion dolarów w metalowej skrzyni

Kobieta uwierzyła, że major armii amerykańskiej chce jej wysłać milion dolarów w metalowej skrzynce

2019-03-06 16:06

Mieszkanka gminy Jeleniewo straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Uwierzyła, że mężczyzna z którym rozmawia na portalu społecznościowym jest majorem amerykańskiej armii.

52-letnia kobieta poznała w Internecie mężczyznę, który podawał się za amerykańskiego żołnierza, samotnie wychowującego syna. Korespondowali ze sobą przez kilka miesięcy. Mężczyzna podawał się za majora wojsk amerykańskich. Twierdził, że pełni służbę na terenie objętym wojną.

Czytaj także: Jemieliste. Potworny pożar zabrał dwa życia. W szpitalu zmarło dziecko i jego matka. Mężczyzna walczy o życie [ZDJĘCIA]

- W jednej z korespondencji napisał, że został ranny, za co ma otrzymać milion dolarów - informuje oficer prasowy policji w Suwałkach. - Obiecywał, że te pieniądze chce przekazać swojej rozmówczyni, bo stała się dla niego zaufaną osobą. Milion dolarów miało być przesłane w metalowej skrzynce.

Pierwszych kilka tysięcy funtów brytyjskich kobieta przelała, gdy skontaktowała się z nią firma, która poinformowała, że została do niej nadana paczka i należy uregulować opłatę ubezpieczeniową. Kolejne przelewy miały być na rzekome przechowywanie paczki. W okresie od września 2018 roku kobieta dokonała kilku przelewów o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Czytaj także: Tomek Jakimiuk już jest w Afryce. Polski podróżnik zatrzymany przez egipską policję. "Stwierdzili, że jestem zagrożeniem"

Niestety dopiero po przelaniu pieniędzy 52- latka zaczęła interesować się, czy firma, która żąda od niej różnych opłat w ogóle istnieje. Okazało się, że nie istnieje, a ona sama została oszukana. We wtorek zgłosiła się na policję.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę przed przekazywaniem pieniędzy nieznanym osobom, czy firmom, które kuszą nas ofertami „łatwych pieniędzy”, prośbami o przekazanie datku, wszelkimi wygranymi.

Zobacz także:

Trasa Niepodległości 2019. Zakończenie budowy coraz bliżej. Są już znaki drogowe [ZDJĘCIA]

Białostocka Komunikacja Miejska za darmo dla bezrobotnych? Taki jest pomysł radnego PiS

Pożar Biedronki w Rajgrodzie. Ogromne zniszczenia [ZDJĘCIA]

ZOBACZ WIDEO: Justyna Żyła w teledysku disco polo Tomasza Niecika