Jakimiuk

i

Autor: YT Jakimiuk

Tomek Jakimiuk już jest w Afryce. Polski podróżnik zatrzymany przez egipską policję. "Stwierdzili, że jestem zagrożeniem"

2019-03-06 17:08

Znany podlaski podróżnik jest w trakcie podróży przez Czarny Ląd. W Egipcie spotkały go komplikacje, o których opowiedział na swoim blogu.

O tej wyprawie mówiło się od dawna. Pochodzący z Siemiatycz Tomasz Jakimiuk jest w trakcie swojej podróży, w której planuje przemierzyć Afrykę autostopem i na hulajnodze. Jakimiuk jest już w środkowym Egipcie. Niestety w miejscowości Asjut spotkały go problemy.

- Zatrzymanie przez Policję Polityczną [...] Zatrzymali mnie na przesłuchanie i stwierdzili, że jak jadę z Izraela i robię reportaż (zdjęcia i filmy) to jestem zagrożeniem... Wsadzili mnie do hotelu twierdząc, że spanie w namiocie jest nielegalne w Egipcie... Mówią, że muszę mieć jakaś wycieczkę, by kontynuować podróż, żeby cała trasa po Egipcie była do wglądu - napisał na swoim blogu.

Czytaj także: Kobieta z woj. podlaskiego uwierzyła, że major armii amerykańskiej chce jej wysłać milion dolarów w metalowej skrzynce

Tomek ma też inne problemy. Pękła mu hulajnoga na której zamierzał przecież zwiedzić Czarny Ląd.

- Nie wiem jak, ale muszę przedostać się do Sudanu. Intuicja mi mówi, że tam skończy się ten problem z policją, polityką i innym chaosem, którego mój mózg nie ogarnia.

O dalszych losach podlaskiego podróżnika będziemy informować.

Czytaj także: Tomasz Jakimiuk organizuje wyprawę do Afryki. Znany podlaski podróżnik zwiedzi Czarny Ląd na hulajnodze! [WIDEO]

Tomek Jakimiuk jest podróżnikiem, blogerem, entuzjastą fotografii reportażowej. Jest autorem książki podróżniczej "Jak To daleko - jachtostopem i autostopem z Podlasia do Meksyku", laureatem Travelerów National Geographic oraz Festiwalu KOLOSY. Hulajnogą i autostopem z Polski dotarł m.in. do Chin i Pakistanu. Prowadzi bloga jaktodaleko.pl na którym opisuje swoje podróże oraz zamieszcza rady dla początkujących podróżników.

ZOBACZ WIDEO: Justyna Żyła w teledysku disco polo Tomasza Niecika