Policja sprawdza pojazdy na S8

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Policja sprawdza pojazdy na S8

Kryzys na granicy z Białorusią. Policyjne kontrole na S8 [ZDJĘCIA]

2021-11-18 12:25

Przeczesują nie tylko przygraniczne lasy i bagna, ale też… samochody na głównej trasie Podlasia. Policjanci kontrolują auta na S8. Od kilku tygodni w różnych pojazdach przewożeni są uchodźcy, którzy nielegalnie przedostali się do Polski. Mundurowych wspierają ich koledzy z innych województw.

Straż Graniczna, żołnierze i policjanci starają się uszczelniać granicę z Białorusią, ale od tygodni imigranci i tak dostają się do Polski. Policja kontroluje więc samochody – zwłaszcza na Podlasiu – i stara się wyłapywać transporty uchodźców. Zdarza się, że migranci są „przemycani” przez nasze drogi w warunkach, które są dla nich szalenie niebezpieczne. Zobacz galerię zdjęć z policyjnych działań na drodze ekspresowej S8!

Policja przeszukuje samochody mogące przewozić nielegalnych imigrantów. W działaniach funkcjonariuszy z Podlasia wspomagają mundurowi z innych województw. I tak na przykład w środę to stołeczni policjanci w Czerwonce na S8 natrafili na busa, a w nim… 22 osoby. – Pojazd jechał od granicy z Litwą w kierunku Suwałk. Za kierownicą renault siedział 34-letni obywatel Syrii, a na miejscu pasażera jego rówieśnik, również obywatel Syrii. W trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że w przestrzeni ładunkowej znajdują się inne osoby. Na podłodze siedziało 19 obywateli Syrii (18 mężczyzn i kobieta) oraz obywatel Jemenu – informuje podlaska policja.

prof. Antoni Dudek: Z reżimem Łukaszenki trzeba rozmawiać [Super Raport]

Przejazd w takich warunkach może być śmiertelnie niebezpieczny, a takich ekstremalnych przykładów nie brakuje. Niedawno informowaliśmy o zatrzymaniu samochodu ekskluzywnej marki Porsche, w którym jechało… 11 migrantów! Do podobnych odkryć dochodzi w ostatnim czasie na Podlasiu bardzo często. To pokłosie kryzysu na granicy, o którym piszemy na bieżąco w naszej relacji na żywo: Granica białoruska. "W lesie zmarło roczne dziecko" [RELACJA NA ŻYWO].

Policjanci i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu nielegalnych imigrantów lub podejrzanymi osobami – apelują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Sonda
Czy martwisz się o sytuację na granicy polsko-białoruskiej?