Kuźnica. Nielegalni imigranci przekroczyli granicę! Mają koronawirusa [WIDEO, ZDJĘCIA]

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/Super Express; Straż Graniczna Jedenastu nielegalnych imigrantów przekroczyło granicę polską-białoruską w okolicach Kuźnicy na Podlasiu. Praktycznie wszyscy wymagali pomocy medycznej, a część z nich ma koronawirusa

Kuźnica. Nielegalni imigranci przekroczyli granicę! Mają koronawirusa [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-09-21 17:48

Jedenastu nielegalnych imigrantów przekroczyło granicę polską-białoruską w okolicach Kuźnicy na Podlasiu. Praktycznie wszyscy wymagali pomocy medycznej, a 3 z nich zostało zabranych do szpitala - podaje Jakub Medek z TOK FM. Pozostali trafili do wojskowej ciężarówki. Jak informuje Straż Graniczna, u części nielegalnych imigrantów wykryto koronawirusa.

Kuźnica. Nielegalni imigranci przekroczyli granicę! Mają koronawirusa

O grupie nielegalnych imigrantów, która przekroczyła granicę polsko-białoruską, poinformował na Twitterze Jakub Medek z TOK FM. Tę wiadomość potwierdziła Straż Graniczna, dodając, że wszystkie 11 osób zostało zatrzymanych dziś w pobliżu Kuźnicy na Podlasiu. U części z nich wykryto ponadto koronawirusa, dlatego wszyscy, którzy mieli z nimi kontakt, proszeni są o kontakt ze służbami medycznymi lub sanepidem. Zatrzymani po przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej to mężczyźni różnych narodowości, których tożsamość jest jeszcze potwierdzana. Praktycznie wszyscy wymagali pomocy medycznej.

Kuźnica. Nielegalni imigranci przekroczyli granicę! Co się z nimi stanie?

Jak informuje Jukub Medek z TOK FM, grupę nielegalnych imigrantów odnalazła na terenie poza strefą stanu wyjątkowego Grupa Granica. Mężczyźni byli "wyziębieni, słabi, mieli odparzone nogi". Trzech z nich znajdujących się w najgorszym stanie trafiło karetkami pogotowia do pobliskich szpitali. Pozostałych zabrała wojskowa ciężarówka, która miała ich przetransportować do ogrzewanego izolatorium na przejściu granicznym w Kuźnicy. Jak informuje Straż Graniczna, w przypadku najciężej chorych nielegalnych imigrantów zostanie skierowany wniosek do sądu o umieszczenie ich w strzeżonych ośrodkach na terenie Polski. Nie wiadomo za to, co stanie się z zatrzymanymi, którzy wymagali tylko doraźnej pomocy.

Czytaj też: Imigranci umarli w męczarniach przy polsko-białoruskiej granicy! Wstrząsające szczegóły

Czytaj też: Tatarowce. Nie żyje ojciec oraz 3 dzieci. Kobieta walczy o życie. Nowe fakty

Nielegalni imigranci z Afganistanu zatrzymani w Katowicach. Przekroczyli granicę ukryci w ziemniakach