Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2. Jesus Imaz strzelił dwa gole

Autor: Łukasz Stepaniuk Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2. Jesus Imaz strzelił dwa gole

2019-04-13 23:00

LOTTO Ekstraklasa. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Jagiellonia Białystok pokonała Lecha Poznań 2:0. Dwie bramki dla Jagi strzelił Jesus Imaz.

Od początku spotkania bardziej aktywni byli zawodnicy Jagiellonii, którzy przed meczem zgodnie podkreślali, że grają o pełną pulę. Poznaniacy czekali za podwójną gardą, licząc na kontrataki. W 45. minucie spotkania w polu karnym ręką zagrał Thomas Rogne, a jedenastkę na gola zamienił Jesus Imaz.

Niewiele brakowało, aby Kolejorz na początku drugiej połowy wyrównał. Mocno głową piłkę uderzał Nikola Vujadinović, ale ta obiła poprzeczkę bramki Mariana Kelemena. Kilka chwil później drugiego gola dla Jagi zdobył Imaz.

- Cieszą mnie trzy punkty, ale nie tylko. W grze drużyny było widać dużo spoko, zwłaszcza w rozegraniu piłki - powiedział po meczu Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii Białystok.

Jagiellonia kończy rundę zasadniczą na szóstym miejscu, Lech na ósmym. Zestaw par rundy finałowej LOTTO Ekstraklasa 2018/19: