Łomża. Wyrzucił SZCZENIAKA przez okno. To było 4. piętro. Zwierzę nie przeżyło

i

Autor: Pixabay Łomża. Wyrzucił SZCZENIAKA przez okno. To było 4. piętro. Zwierzę nie przeżyło

Łomża. Wyrzucił SZCZENIAKA przez okno. To było 4. piętro. Zwierzę nie przeżyło

2021-01-18 15:58

"W domu mieliśmy psa, ale od kilku sekund już go nie mamy" - miała powiedzieć roztrzęsiona mieszkanka z Łomży, gdy do jej drzwi zapukali policjanci. Okazało się, ze mieszkający z nią 33-latek wyrzucił szczeniaka z okna mieszkania na czwartym piętrze. Kompletnie pijany mężczyzna został zatrzymany.

Do tego dramatu doszło w minioną sobotę w Łomży (woj. podlaskie). Policjanci otrzymali informację, że przed jednym z bloków w mieście leży martwy pies. Wszystko wskazywało na to, że zwierzę zostało wyrzucone z okna. Funkcjonariusze udali się na miejsce i na klatce schodowej pobliskiego bloku usłyszeli odgłosy awanturę. Dochodziły z mieszkania na czwartym piętrze.

- Drzwi otworzyła roztrzęsiona kobieta - informuje młodszy aspirant Piotr Milewski, oficer prasowy KMP w Łomży. - W trakcie interwencji, 42-latka oznajmiła, że w domu mieli psa. Jednak od kilku sekund już go nie mają.

Kobieta wyjaśniła, że mężczyzna z którym mieszkała od ponad miesiąca, znęcał się nad psem między innymi wystawiając go na parapet.

- Z relacji kobiety wynikało, że ta sytuacja miała też miejsce chwilę przed wyrzuceniem szczeniaka - kontynuuje oficer prasowy. - W momencie, kiedy 42-latka próbowała zabrać psa z parapetu, mężczyzna jej na to nie pozwolił i po chwili wyrzucił zwierzę przez okno.

Czytaj też: Grajewo. Nie wiedzieli, że jest tam KAMERA? Młodzież szalała w altance [FOTO]

33-letni mieszkaniec Łomży został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. 33-latek, w niedzielę usłyszał zarzut znęcania i zabicia zwierzęcia.

Znęcanie się nad zwierzętami oraz niewłaściwe ich traktowanie reguluje Ustawa o ochronie zwierząt, która za ten czyn przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. 

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

O podobnym zdarzeniu pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Policjanci z Białegostoku zatrzymali dwie osoby podejrzane o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Według ustaleń policji, zwierzę zostało wyrzucone przez okno z 8 piętra. Wszystko przez to, że pies wskoczył na stół, gdy 35-latek przygotowywał kolację. Zatrzymany mężczyzna oraz jego 22-letnia konkubina usłyszeli zarzuty. Czytaj więcej tutaj: Białystok. Makabra podczas kolacji. Pies NIE ŻYJE. Dwie osoby zatrzymane [ZDJĘCIA, WIDEO]

Podszedł do psa i kopnął jak piłkę! Zrobił to na oczach dziecka