Nowe pojazdy trafił do podlaskich pograniczników

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Nowe pojazdy trafił do podlaskich pograniczników

Nowe pojazdy trafiły do podlaskich pograniczników

2019-02-06 10:20

W komendzie podlaskiej Straży Granicznej, sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński uroczyście przekazał nowoczesne pojazdy obserwacyjne. Trzy z nich  zostaną w Podlaskim Oddziale, trzy pojazdy trafią do Warmińsko Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Pojazdy obserwacyjne PJN, czyli przewoźne jednostki nadzoru, pełnią funkcję doraźnych posterunków obserwacyjnych. Są wyposażone w sprzęt optyczny i termooptyczny pozwalający nie tylko wykryć i rozpoznać obiekt, ale także zarejestrować wynik prowadzonej obserwacji i określić współrzędne położenia obserwowanych obiektów.

Czytaj także: Przemytnicy staranowali blokadę. Funkcjonariusz SG został ciężko ranny. Jeden z uciekinierów usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa [ZDJĘCIA]

Samochodem bazowym nowo zakupionych PJN-ów jest Toyota Hilux, przystosowana do jazdy w trudnym terenie, z silnikiem diesla o pojemności 2,4 l i mocy 150 km oraz automatyczną skrzynią biegów.

Pojazdy i sprzęt zostały kupione w ramach "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020".

Czytaj także: Straż Graniczna na Podlasiu przyjmuje kandydatów do służby