Pałac Branickich otrzymał od Google'a "Złotą Pinezkę". Przekonaj się, dlaczego! [ZDJĘCIA]

2020-08-13 11:02 Jacek Chlewicki
Pałac Branickich otrzymał od Google'a Złotą Pinezkę
Autor: podlaskie.tv Złote Pinezki to wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników Google Maps atrakcji turystycznych w każdym z województw. W Podlaskiem takie wyróżnienie otrzymał Pałac Branickich.

Złote Pinezki to wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników Google Maps atrakcji turystycznych w każdym z województw. W Podlaskiem takie wyróżnienie otrzymał Pałac Branickich.

Zabytkowa rezydencja Jana Klemensa Branickiego to bez wątpienia największa atrakcja turystyczna Białegostoku. ZOBACZ: Białystok na starych zdjęciach. 100 unikalnych fotografii Narodowego Archiwum Cyfrowego. To trzeba zobaczyć! Rezydencja wraz z przylegającymi do niej ogrodami zachwycała już kilka wieków temu. Zobacz: Białostoczanie w latach międzywojennych [ZDJĘCIA] Odwiedzający miasto cudzoziemcy nazywali pałac Wersalem Podlasia lub Polskim Wersalem nawiązując do pałacu królewskiego stojącego na przedmieściach Paryża. Zobaczcie zdjęcia i przekonajcie się na własne oczy, że Pałac Branickich jest piękny.

Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu.

Czytaj: Kościół pod wezwaniem Zenona Martyniuka. O co chodzi? [FOTO]

Najczęściej wyszukiwane atrakcje turystyczne w woj. podlaskim:

1. Pałac Branickich
2. Zamek w Tykocinie
3. Puszcza Białowieska
4. Twierdza Osowiec
5. Hańcza
6. Góra Zamkowa
7. Rezerwat Pokazowy Żubrów
8. Biebrzański Park Narodowy
9. Pałac Lubomirskich

Trwa wielki remont w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.