Podlaskie. Na bagnach znaleziono małżeństwo Irakijczyków

i

Autor: Straż Graniczna Podlaskie. Na bagnach znaleziono małżeństwo Irakijczyków

Podlaskie. Na bagnach znaleziono małżeństwo Irakijczyków

2021-10-28 12:03

Migranci w dalszym ciągu próbują sforsować polsko-białoruską granicę. Na bagnach w okolicach Białowieży funkcjonariusze Straży Granicznej odnaleźli w nocy małżeństwo obywateli Iraku, którzy wołali o pomoc. - Kobieta została przewieziona do szpitala - poinformowała w czwartek PAP rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska poinformowała PAP, że w nocy z środy na czwartek na odcinku granicy ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Białowieży patrol żołnierzy usłyszał wołanie, które dobiegało z terenów bagiennych przy rozlewisku rzeki Narewka. - Zaangażowano dodatkowe patrole funkcjonariuszy SG oraz żołnierzy Wojska Polskiego i WOT z BPS. Przy wykorzystaniu drona WOT udało się namierzyć miejsce, z którego dobiegały nawoływania - dodała. Na bagnach odnaleziono dwie osoby: małżeństwo obywateli Iraku (25 i 37 lat). - Kobieta była wycieńczona i nie była w stanie samodzielnie się poruszać, na miejsce zdarzenia wezwano zespół ratownictwa medycznego oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Białowieży. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna obecnie przebywa w Placówce w Białowieży - przekazała PAP ppor. Anna Michalska.

Czytaj też: Szymki. Tędy przebiega jeden z największych szlaków przerzutowych nielegalnych migrantów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Imigranci zdemolowali busa. W środku jechało 37 osób

Dodała, że obecnie w szpitalach przebywają 22 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę, wśród nich większość stanowią obywatele Iraku i Syryjczycy. Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Od początku roku Straż Graniczna zanotowała 26,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym 14,7 tys. w samym październiku. Czytaj też: Podlaskie: Migranci zdemolowali busa. "Na widok funkcjonariuszy zaczęli demolować pojazd" [WIDEO]

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?