Policja: na terenie Puszczy Białowieskiej znaleziono zwłoki mężczyzny

i

Autor: MICHAŁ KOŚĆ/ FORUM Policja: na terenie Puszczy Białowieskiej znaleziono zwłoki mężczyzny

Policja: na terenie Puszczy Białowieskiej znaleziono zwłoki mężczyzny

2022-02-21 18:42

Polska Agencja Prasowa podaje, że dziś (21 lutego) po południu w okolicach miejscowości Topiło, w trudno dostępnym i podmokłym miejscu w Puszczy Białowieskiej, odnaleziono zwłoki mężczyzny. Wieczorem policja potwierdziła, że najprawdopodobniej jest to obywatel Jemenu.

Informacja o śmierci mężczyzny pojawiła się w poniedziałek w mediach społecznościowych. Lokalne media powołują się w swoich informacjach na towarzyszy tego mężczyzny, którzy mieli przekazać, że zmarłym może być młody Jemeńczyk. Policja informowała wówczas, że podjęto działania poszukiwawcze.

W poniedziałek po południu rzecznik podlaskiej policji, Tomasz Krupa poinformował, że znaleziono zwłoki. "Potwierdzam, odnaleźliśmy zwłoki mężczyzny w lesie, w trudno dostępnym i podmokłym terenie w okolicach Topiła" - podał.

Krupa poinformował też, że policjantom w dotarciu do miejsce pomogli leśnicy i strażacy z uwagi na podmokły i bagnisty teren.

Tu zostanie pochowany Daniel Passent. Powązki Wojskowe - Aleja Zasłużonych PRL

Wieczorem rzecznik podlaskiej policji poinformował, że podczas oględzin policjanci znaleźli przy zwłokach dokumenty 26-letniego obywatela Jemenu, co potwierdziło wcześniejsze podejrzenia.

Największe śledztwo dotyczące śmierci cudzoziemców, których zwłoki znaleziono w różnych miejscach, w pasie przygranicznym z Białorusią, prowadzi od końca września Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Obecnie w tym postępowaniu bada ona okoliczności śmierci ośmiu osób.

Sonda
Jak oceniasz pracę Straży Granicznej?