Potwór zgwałcił pielęgniarkę. Koszmar pod blokiem. Agnieszka już się nie obudziła [ZDJĘCIA, WIDEO]

i

Autor: tem/KMP Białystok Potwór zgwałcił pielęgniarkę. Koszmar na białostockim osiedlu. Agnieszka już się nie obudziła. Zmarła w szpitalu. Na zdjęciu policjanci prowadzą podejrzanego o tę zbrodnię 43-latka.

Potwór zgwałcił pielęgniarkę. Koszmar w Białymstoku. Agnieszka już się nie obudziła [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-03-16 11:44

43-latek podejrzany o zgwałcenie i zabójstwo białostockiej pielęgniarki ukrywał się w Anglii. Pod koniec lutego trafił do Polski. Do tej makabrycznej zbrodni doszło w 2001 roku na osiedlu Sienkiewicza w Białymstoku. Brutalnie zgwałcona 30-latka została znaleziona tuż obok swojego domu, a po kilku miesiącach zmarła w szpitalu. Podejrzany o tę zbrodnię mężczyzn we wtorek usłyszał zarzut. Grozi mu dożywocie.

Ta potworna zbrodnia miała miejsce 16 sierpnia 2001 roku. 30-letnia wówczas Agnieszka D. była pielęgniarką Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Wieczorem urządziła w swoim mieszkaniu w bloku na osiedlu Sienkiewicza wieczór z koleżanką. Po spotkaniu odprowadziła znajomą na przystanek autobusowy przy al. Piłsudskiego, po czym ruszyła w drogę powrotną. 50 metrów od jej miejsca zamieszkania została napadnięta i brutalnie zgwałcona. Na półnagą, nieprzytomną młodą kobietę leżącą w zaroślach natknęła się spacerująca z psem jej sąsiadka z osiedla. - Sprawcy nie przeszkadzał nawet fakt, że niedaleko miejsca zdarzenia przebywali mieszkańcy osiedla - informował zespół prasowy podlaskiej policji.

Białystok. Brutalnie zgwałcił i zamordował pielęgniarkę. Usłyszał zarzuty po 21 latach

Stan kobiety był bardzo ciężki. Na długie miesiące zapadła w śpiączkę. Agnieszka zmarła w szpitalu 5 lutego 2002 r. W 2020 roku sprawa trafiła do Archiwum X. Najbardziej doświadczeni funkcjonariusze służby śledczej wspólnie z prokuratorami zaczęli ją wnikliwie analizować. - Śledczy, prowadząc szereg dodatkowych czynności z jednoczesnym wykorzystaniem najnowocześniejszych metod badawczych ustalili podejrzanego o tę zbrodnię - informują policjanci. - Śledczy ustalili również miejsce jego pobytu. Okazał się nim białostoczanin, który ukrywał się w Anglii w jednej z miejscowości na południe od Manchesteru.

Zobacz zdjęcia: Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo Agnieszki

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Białymstoku został wydany nakaz aresztowania w Wielkiej Brytanii i 18 czerwca 43-latek został on zatrzymany. Pod koniec lutego został ekstradowany do Polski. We wtorek mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut zabójstwa w związku ze zgwałceniem i rozbojem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sonda
Czy sprawcy zabójstw powinni od razu trafiać za kraty na dożywocie?