Prognoza pogody w Białymstoku i regionie. Śnieg pod koniec marca. Czy to oznacza powrót zimy? Sprawdź!

i

Autor: Jacek Chlewicki Prognoza pogody w Białymstoku i regionie. Śnieg pod koniec marca. Czy to oznacza powrót zimy? Sprawdź!

Prognoza pogody w Białymstoku i regionie. Śnieg pod koniec marca. Czy to oznacza powrót zimy? Sprawdź!

2019-03-27 9:08

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Wczoraj przez woj. podlaskie przeszła śnieżyca. Przypominamy, że od tygodnia mamy astronomiczną i kalendarzową wiosnę.

We wtorek po południu w Białymstoku oraz wielu miastach naszego regionu wystąpiły nagłe i gwałtowne opady najpierw gradu, a potem śniegu. Z powodu minusowej temperatury pozostałości śniegu zostały z nami do rana. Do środy do godziny 9 obowiązuje w naszym województwie ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące oblodzenia.

Czytaj także: Syn Zenka Martyniuka sprzedaje luksusowe mieszkanie. Zobacz jak mieszkał [ZDJĘCIA]

Wielu z nas zastanawia się, czy to oznacza powrót zimy, a jeżeli tak to na jak długo. Sprawdziliśmy prognozy synoptyków IMGW na najbliższe dni. W środę w ciągu dnia w Białymstoku będzie jeszcze chłodno (około 5 stopni Celsjusza), ale słonecznie. Natomiast od czwartku będzie robiło się coraz cieplej. Sprawdźcie szczegóły:

Białystok

Czwartek 28.03: Zachmurzenie duże. Temperatura: 8°C

Piątek 29.03: Zachmurzenie duże. Temperatura: 11°C

Sobota 30.03: Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura: 11°C

Niedziela 31.03: Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura: 11°C

Piątek 1.04: Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura: 7°C

Województwo podlaskie

28/30 - 31.03 (czwartek/piątek - niedziela): Zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni oraz północno-zachodni.

31.03/01.04 - 01.04 (niedziela/poniedziałek - poniedziałek): Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

01/02.04 - 02.04 (poniedziałek/wtorek - wtorek): Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

Zobacz także:

Rowerzystka w centrum Białegostoku rozcięła sobie udo. Straciła przytomność

Kładka Waniewo-Śliwno. Platforma przewróciła się. Ludzie wpadli do lodowatej wody [ZDJĘCIA, WIDEO]

Krzysztof K. zatrzymany przez policję. Nalot na Szkolną w Białymstoku [ZDJĘCIA]

A tak wyglądał atak zimy w Warszawie: