Puchar Polski: Jagiellonia - Lechia. W Białymstoku powstanie strefa kibica. Będzie można tam wspólnie obejrzeć mecz

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok Puchar Polski: Jagiellonia - Lechia. W Białymstoku powstanie strefa kibica. Będzie można tam wspólnie obejrzeć mecz

Puchar Polski: Jagiellonia - Lechia. W Białymstoku powstanie strefa kibica. Będzie można tam wspólnie obejrzeć mecz

2019-05-01 12:35

W czwartek 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się finał Totolotek Pucharu Polski. O trofeum zagra Jagiellonia Białystok, która zmierzy się z Lechią Gdańsk. Kibice Jagi liczą na zwycięstwo. Już raz, dziewięć lat temu, Jagiellonia Białystok wygrała Puchar Polski. Wtedy drużynę z Białegostoku trenował Michał Probierz.

Tysiące kibiców Jagiellonii pojedzie do Warszawy, aby dopingować naszą drużynę. To będzie największy wyjazd w historii klubu. Do stolicy wybiera się około 11 tysięcy kibiców, którzy na finał przygotowali specjalną oprawę. Jest również apel do kibiców, aby każdy, kto zasiądzie na trybunach Stadionu Narodowego, miał na sobie żółto-czerwone pasiaki.

Jak poinformował PZPN, Jagiellonia Białystok będzie formalnym gospodarzem meczu finałowego z Lechią Gdańsk. Jagiellonia będzie miała pierwszeństwo wyboru strojów, tj. zagrania w swoim pierwszym komplecie, a także otrzyma szatnię oraz ławkę rezerwowych reprezentacji Polski, która na co dzień gra na PGE Narodowym.

Kto nie będzie mógł kibicować na stadionie, będzie mógł to robić w Białymstoku razem z innymi fanami Jagiellonii. Na placu J. Piłsudskiego – przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku zostanie ustawiony telebim, na którym wyświetlana będzie transmisja finału Pucharu Polski. Początek spotkania Jagiellonia - Lechia o godzinie 16.

Czytaj również: Ramka do robienia zdjęć z napisem "Dumni z Białegostoku" znowu na Rynku Kościuszki

W środę drużyna Ireneusza Mamrota wyjechała z Białegostoku do Warszawy. Przy hotelu pożegnał ich tłum kibiców.

Jagiellonia Białystok po raz trzeci w swojej historii zagra w finale Pucharu Polski. W sezonie 2009/2010 udało się zdobyć to trofeum. Wówczas drużyna Michała Probierza pokonała w Bydgoszczy Pogoń Szczecin. Wtedy w zespole grali m.in. Tomasz Frankowski (obecnie kandydat do Parlamentu Europejskiego) oraz Kamil Grosicki. Jedyną bramkę dla Jagi zdobył wtedy w 49. minucie Andrius Skerla.

W czwartek 2 maja Jagiellonia Białystok znowu stanie przed szansą zdobycia Pucharu Polski. Mecz Totolotek Pucharu Polski Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk rozpocznie się o godz. 16 na PGE Narodowym w Warszawie. Transmisja w telewizji Polsat od godz. 15:50 i na Polsat Sport.

Polecamy także:

Kolizja w centrum Białegostoku. Osobówka na dachu [ZDJĘCIA]

Białostoczanin przeżył poważny wypadek samochodowy. Teraz gra w przejściu podziemnym [WIDEO]

Miss Polski UK & Ireland 2019. Białostoczanka Paulina Żak wśród finalistek konkursu [ZDJĘCIA]

Mieszkasz w Białymstoku? Zobacz:

Najciekawsze nazwy ulic w Białymstoku: "Michałowe Pole", "Rybny Rynek", "Rumcajsa" i nie tylko [ZDJĘCIA]

Plac NZS w Białymstoku bez zmian, ale z "zielonymi" przystankami autobusowymi [ZDJĘCIA]

Pomnik młodego Ludwika Zamenhofa stanął przy Rynku Kościuszki w Białymstoku [ZDJĘCIA]