Renata nie żyje. Rodzinna tragedia w Zambrowie

i

Autor: Paweł Renata nie żyje. Rodzinna tragedia w Zambrowie

Renata nie żyje. Rodzinna tragedia w Zambrowie

2020-12-11 10:02

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Renaty C. Jej mąż, 59-letni Ryszard, usłyszał zarzut zabójstwa. Nie przyznaje się do winy. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło na początku grudnia w jednym z domów jednorodzinnych w Zambrowie. Jak informuje portal zambrow.org, ratownicy zostali wezwani do kobiety, która według zgłaszającego prawdopodobnie już nie żyła. Na miejscu okazało się jednak, że pięćdziesięciolatka miała na swoim liczne obrażenia. Wezwano policję.

59-letni mąż kobiety został zatrzymany. Prokuratura postawiła mu zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa.

- Z ustaleń śledztwa wynika, iż podejrzany w dniu 1 grudnia 2020 roku w Zambrowie, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Renaty C., uderzał wielokrotnie pokrzywdzoną po całym ciele, w wyniku czego Renata C. doznała obrażeń ciała skutkujących jej zgonem. Nadto ustalono, iż podejrzany znęcał się psychicznie i fizycznie nad pokrzywdzoną - czytamy w komunikacie rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Podejrzany mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Zambrowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Czytaj też: 13-latek ZGWAŁCIŁ i ZAMORDOWAŁ 11-latkę na Podlasiu. Złapali go, ale nie mogą ukarać!

Zbrodnia z 1989 roku wyjaśniona? Prokuratura jest pewna, że Monikę (+11 l.) i Janusza (+9 l.) Faszczewskich zabił ich 13-letni wówczas sąsiad.