Rolnicy. Podlasie. Cała prawda o Sławku. Kim jest Jastrząb, przyjaciel Gienka z Plutycz? [WIDEO]

i

Autor: Tomasz Radzik/SE Rolnicy. Podlasie. Sławek zwany Jastrzębiem. Poznajcie przyjaciela Gienka z Plutycz [WIDEO]

Rolnicy. Podlasie. Sławek zwany Jastrzębiem. Poznajcie przyjaciela Gienka z Plutycz [WIDEO]

2021-09-24 11:38

Sławek to jedna z najbarwniejszych postaci występujących w serialu Rolnicy. Podlasie. Wcześniej pojawiał się w nim gościnnie, teraz zaś występuje w nim praktycznie co tydzień. I dobrze, bo Sławek zwany Jastrzębiem to osobowość nietuzinkowa, tryskające humorem i sypiąca zabawnymi powiedzonkami. Kim tak naprawdę jest Sławek?

Sławek ma 72 lata. Mieszka we wsi Strabla, dwa kilometry dalej od swojego przyjaciela - Gienka z Plutycz, gwiazdora serialu Rolnicy. Podlasie. Przyjaciele znają się od czterdziestu lat. - Sławek... czy pamiętasz jak się poznaliśmy? - w jednym z odcinków zapytał Gienek. Jastrząb odparł: - Przyjechałem ja z miasta i zapytałem w Strabli, kto ma pszenicę. I mi podpowiedzieli: w Plutyczach. Przed wizytą u Gienka w Plutyczach Jastrząb kupił wódkę "żeby się wprowadzić". - Żeby zaufanie u ciebie zyskać, koleżeńskość - sprecyzował Sławek. Panowie spotkali się, dobili targi i co nieco wypili. Od tamtej pory łączy ich szczera i piękna przyjaźń.  - Myśmy się zaprzyjaźnili, polubili - przyznał Jastrząb. Gienek zdradził, że jego młodszy syn Jarek jeździł do Sławka na ryby. Czytaj też: Rolnicy Podlasie. Draka w Plutyczach! Gienek mówi jak jest: "Prowadzi krowę jak sierota boży"

Rolnicy. Podlasie. Poznajcie Sławka! To przyjaciel Gienka z Plutycz

Co wiadomo na temat życia prywatnego Sławka? W jednym z odcinków trzeciego sezonu serialu Gienio zapytał Sławka czy jak był w wieku Andrzeja, to czy też był taki nieśmiały. - Ooo... ja już drużynę piłkarską miał prawie - odpowiedział w swoim stylu Jastrząb, mając na myśli liczbę dzieci, które spłodził. - Żeby nieśmiały był to by dzieci nie miał - dodał mężczyzna.

Sławek jest fanem piłki nożnej. Pamięta mecz Polska - Anglia na Wembley z 1974 roku. - Ale sensacja XX wieku była, że Anglików na słynnym stadionie wyeliminowali - przypomniał Sławek, dodając wcześniej: "Ale zawsze eliminacje Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Europy zawsze na Anglików myśmy się nacinali". Niedawno Sławek uczestniczył w 66. urodzinach Gienka Onopiuka. Impreza odbyła się nad malowniczym Zalewem Siemianówka. Sławka i Gienia można oglądać w każdą niedzielę na kanale Fokus TV. Premierowe odcinki są emitowane o godz. 20.

Sonda
Rolnicy. Podlasie. Czy lubisz Sławka zwanego Jastrzębiem?