Rolnicy. Podlasie. Sławek zwany Jastrzębiem. Poznajcie przyjaciela Gienka z Plutycz [WIDEO]

2021-09-24 11:38
Rolnicy. Podlasie. Cała prawda o Sławku. Kim jest Jastrząb, przyjaciel Gienka z Plutycz? [WIDEO]
Autor: Tomasz Radzik/SE Rolnicy. Podlasie. Sławek zwany Jastrzębiem. Poznajcie przyjaciela Gienka z Plutycz [WIDEO]

Sławek to jedna z najbarwniejszych postaci występujących w serialu Rolnicy. Podlasie. Wcześniej pojawiał się w nim gościnnie, teraz zaś występuje w nim praktycznie co tydzień. I dobrze, bo Sławek zwany Jastrzębiem to osobowość nietuzinkowa, tryskające humorem i sypiąca zabawnymi powiedzonkami. Kim tak naprawdę jest Sławek?

Sławek ma 72 lata. Mieszka we wsi Strabla, dwa kilometry dalej od swojego przyjaciela - Gienka z Plutycz, gwiazdora serialu Rolnicy. Podlasie. Przyjaciele znają się od czterdziestu lat. - Sławek... czy pamiętasz jak się poznaliśmy? - w jednym z odcinków zapytał Gienek. Jastrząb odparł: - Przyjechałem ja z miasta i zapytałem w Strabli, kto ma pszenicę. I mi podpowiedzieli: w Plutyczach. Przed wizytą u Gienka w Plutyczach Jastrząb kupił wódkę "żeby się wprowadzić". - Żeby zaufanie u ciebie zyskać, koleżeńskość - sprecyzował Sławek. Panowie spotkali się, dobili targi i co nieco wypili. Od tamtej pory łączy ich szczera i piękna przyjaźń.  - Myśmy się zaprzyjaźnili, polubili - przyznał Jastrząb. Gienek zdradził, że jego młodszy syn Jarek jeździł do Sławka na ryby. Czytaj też: Rolnicy Podlasie. Draka w Plutyczach! Gienek mówi jak jest: "Prowadzi krowę jak sierota boży"

Rolnicy. Podlasie. Poznajcie Sławka! To przyjaciel Gienka z Plutycz

Co wiadomo na temat życia prywatnego Sławka? W jednym z odcinków trzeciego sezonu serialu Gienio zapytał Sławka czy jak był w wieku Andrzeja, to czy też był taki nieśmiały. - Ooo... ja już drużynę piłkarską miał prawie - odpowiedział w swoim stylu Jastrząb, mając na myśli liczbę dzieci, które spłodził. - Żeby nieśmiały był to by dzieci nie miał - dodał mężczyzna.

Sławek jest fanem piłki nożnej. Pamięta mecz Polska - Anglia na Wembley z 1974 roku. - Ale sensacja XX wieku była, że Anglików na słynnym stadionie wyeliminowali - przypomniał Sławek, dodając wcześniej: "Ale zawsze eliminacje Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Europy zawsze na Anglików myśmy się nacinali". Niedawno Sławek uczestniczył w 66. urodzinach Gienka Onopiuka. Impreza odbyła się nad malowniczym Zalewem Siemianówka. Sławka i Gienia można oglądać w każdą niedzielę na kanale Fokus TV. Premierowe odcinki są emitowane o godz. 20.

Sonda
Rolnicy. Podlasie. Czy lubisz Sławka zwanego Jastrzębiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE