Cała prawda o Gienku z Plutycz. Kim jest gwiazda serialu Rolnicy. Podlasie?

i

Autor: Telewizja FOKUS TV Cała prawda o Gienku z Plutycz. Kim jest gwiazda serialu "Rolnicy. Podlasie"?

Gienek z Plutycz. Kim jest gwiazda serialu "Rolnicy. Podlasie"? [ZDJĘCIA]

2021-05-03 19:57

Gienek Onopiuk to najpopularniejszy rolnik na Podlasiu, a także jeden z najbardziej znanych rolników w Polsce. Sławę i rozpoznawalność przyniósł mu udział w serialu dokumentalnym telewizji Fokus TV: "Rolnicy. Podlasie". Program pokazuje życie prawdziwych rolników na Podlasiu, ich pracę, codzienność, a także fragment życia prywatnego. Gienek to jedna z najbarwniejszych postaci serialu. Kim naprawdę jest Gienek? Co z jego rodziną? Jaki ma majątek?

Gienek Onopiuk ma 66 lat i mieszka w Plutyczach, w małej miejscowości niedaleko Bielska Podlaskiego (woj. podlaskie). Jego gospodarstwo jest sławne na całą Polskę. Bardzo często i chętnie odwiedzają go ludzie z różnych stron kraju. Mężczyzna żyje bardzo skromnie w drewnianym domku, który wymaga kapitalnego remontu. Jest też stuletnia obora, a jeszcze do niedawna na podwórku stał pięćdziesięcioletni wychodek, który ostatecznie został rozebrany, a deski trafiły do pieca. Oborę stawiał jego dziadek. W jednym z odcinków dowiedzieliśmy się, że ścianę budynku uszkodziły byki. Gienek powiedział przed kamerą, że jego ojciec potrafiłby to naprawić. Był cieślą. Podobnie jak jego brat, który był dla Gienka chrzestnym. - Można powiedzieć, że pół Polski budowali - powiedział Eugeniusz. - Stodoły, domy, chlewiki. Wszystko umieli zrobić - dodał Andrzej, syn Gienka. - Nawet chyba i cerkiew w Brańsku stawiali. Ojciec Gienka zmarł w szpitalu w wieku 58 lat.

"Rolnicy. Podlasie". Gienek i Andrzej z Plutycz bohaterami 3 sezonu serialu

Gienek Onopiuk i jego majątek w Plutyczach

W obejściu często króluje błoto, które doskonale kojarzą fani serialu "Rolnicy. Podlasie". Jak podaje "Gazeta Współczesna", Gienek hoduje bydło, ma także konie, kury, kaczki, gęsi. Dumą rolnika są niebieskie krowy, które sprowadził kiedyś z Litwy. "Współczesna" ustaliła, że Gienek ma 50 hektarów ziemi. Ziemię odziedziczył po swoim dziadku: - Dziadek szkodował do rządu oddać ziemię i wszystko na mnie przepisał – powiedział "Współczesnej" - I teraz gospodarzym z chłopcem. Jak damy radę tak gospodarujem, ale gospodarujem... Kraść nie chodzim i tak dalej... Jak damy radę, tak żyjem... Gotujemy sami z chłopcem, albo do córki zajdę - wyjaśnia. W gospodarstwie w Plutyczach od dawna trwają przymiarki do budowy łazienki w domu. Póki co powstało szambo, co może być pierwszym krokiem w realizacji upragnionej inwestycji.

Cała prawda o Gienku z Plutycz. Kim jest gwiazda serialu Rolnicy. Podlasie?

i

Autor: Telewizja FOKUS TV

Gienek Onopiuk i jego rodzina

Gienek Onopiuk ma dwóch synów: 38-letniego Andrzeja i 28-letniego Jarka. Obaj występują w serialu "Rolnicy. Podlasie". Co ciekawe, Jarek brał też kiedyś udział w programie "Dżentelmeni i wieśniacy". Gienek ma też córkę, która ma już swoją rodzinę. Mieszka niedaleko Gienka. 66-letni rolnik ma dwoje wnuków. Przyjacielem Gienka jest m.in. Sławek, którego widzowie kojarzą również pod pseudonimem Jastrząb. Zobacz też: Podwórko Gienka i Andrzeja "jest już inaczej". Jastrząb w szoku! W jednym z odcinków Gienek opowiedział przed kamerami o swojej tragedii. Mężczyzna stracił swoją pierwszą córkę. - Przeważnie córeczka Justynka mi się śni. Była pierwsza, maleńka zmarła - wyznał. Jego malutka córeczka Justynka, która była na świecie zaledwie trzy miesiące, nagle zmarła. Gienek wyznał, że chorowała na wirusowe zapalenie płuc.

Cała prawda o Gienku z Plutycz. Kim jest gwiazda serialu Rolnicy. Podlasie?

i

Autor: Telewizja FOKUS TV

Gienek marzy o tym, aby jego syn Andrzej znalazł miłość

Gienek mieszka razem ze swoim synem Andrzejem. 66-latek bardzo chce, aby jego latorośl znalazł miłość. Kwestię życiowych priorytetów dla swojego najstarszego syna w jednym odcinków "Rolnicy. Podlasie" jasno wyłożył Gienek. - No i belarka ważna, i łazienka, ważna i dziewczyna ważna. Najpierw to niech dziewczynę gdzieś sobie kupi poszuka. Maszynę na dwóch nogach trzeba sobie kupić - powiedział rolnik, co było nawiązaniem do pojazdu, który chwilowo pojawił się w ich gospodarstwie. Jednak sam zainteresowany, w jednym z odcinków drugiego sezonu "Rolnicy. Podlasie" przyznał, że najpierw w gospodarstwie powinna się pojawić łazienka.

Zobacz zdjęcia: Gienek Onopiuk. Cała prawda o bohaterze serialu "Rolnicy. Podlasie"

Gienek dostaje pisma z sądu i policji

Gienek i jego syn Andrzej praktycznie codziennie dostają pisma z sądu i policji. Jaki jest tego powód? - Sąsiadów naszych kochanych trzeba zapytać – powiedział "Gazecie Współczesnej" 38-letni Andrzej. - Codziennie dostajemy z sądu lub z policji pisma. Fałszywych oskarżeń jest mnóstwo. Setki zgłoszeń na komendę. Aż przykro się robi czasem, ale nauczyłem się z tego śmiać. Policja przyjeżdża, kary na nas nakłada. Za nic tak naprawdę. [...] Ojciec już mówi, że jemu wszystko jedno, ale ja próbuję o dobre imię zawalczyć. Niektórzy naprawdę myślą, że jesteśmy bogaczami przez ten program – powiedział "Współczesnej" Andrzej.

Serial "Rolnicy. Podlasie" emitowany jest w każdą niedzielę na kanale Fokus TV. Odcinek zaczyna się o godz. 20:15. Gienek z Plutycz pojawia się w każdym odcinku. Widzowie kochają go za jego szczerość, poczucie humoru oraz skromność. A Wy co myślicie o Gienku? Piszcie w komentarzach poniżej!

Sonda
Czy lubisz Gienka i Andrzeja z Plutycz, bohaterów serialu "Rolnicy. Podlasie"?