Sad edukacyjny na Antoniuku oficjalnie otwarty. Miasto rozdało tysiąc drzewek owocowych [ZDJĘCIA, AUDIO]

2019-05-01 18:24

W środę w Parku Antoniuk miasto rozdało tysiąc drzewek owocowych. Chętnych było bardzo dużo. Każdy mógł otrzymać tylko jedną sztukę.

W parku na osiedlu Antoniuk powstał pierwszy w Białymstoku sad edukacyjny. Oficjalne otwarcie sadu odbyło się w środę 1 maja. Miasto z tej okazji postanowiło przygotować białostoczanom prezent: rozdano tysiąc drzewek owocowych

ZOBACZ ZDJĘCIA

Akcja rozpoczęła się o godz. 10. Dopisała pogoda. Po drzewka ustawiła się długa kolejka. Każdy mógł otrzymać jedno drzewko.

- Okazuje się, że dopisała nie tylko pogoda, ale także frekwencja przy okazji tych drzewek. Sam jestem zaskoczony, że aż kilkaset osób przybyło o 10 rano po to, aby zdobyć jedną z tysiąca sadzonek drzew owocowych. To pokazuj, że tego typu akcje są potrzebne - powiedział wiceprezydent Rafał Rudnicki.

Posłuchajcie relacji przygotowanej przez naszego reportera Łukasza Stepaniuka:

Sad edukacyjny ma powierzchnię 850 m2. Znajduje się w Parku Antoniuk przy ul. Wierzbowej, gdzie zostało posadzonych 25 drzew owocowych. Znajdują się tam różne gatunki i odmiany jabłoni, grusz, wiśni, czereśni, śliw, także te trochę zapomniane, jak np. papierówki, antonówki, kosztele, węgierki dąbrowickie czy śliwki uleny.

Wśród krzewów dominują porzeczki czarne i czerwone, maliny, agrest, dereń jadalny. Jest ażurowa altana, płotki wiklinowe, domki dla owadów oraz elementy edukacyjne w postaci tablic z opisem starych odmian drzew i krzewów.

Sad edukacyjny na Antoniuku jest pierwszym takim przedsięwzięciem w Białymstoku. Jeśli spodoba się mieszkańcom, w przyszłym roku na terenie miasta zostanie założony kolejny taki sad.

Jesteś z Białegostoku? Zobacz inne nasze artykuły:

Białostoczanin przeżył poważny wypadek samochodowy. Teraz gra w przejściu podziemnym [WIDEO]

Ile trzeba zarabiać, aby żyć godnie w Białymstoku? [WIDEO]

Katolicki rap z Białegostoku! Klip do utworu "Nie mów mi" powstał w Starosielcach. "Nigdy nie zostawaj sam z problemami, bo to cię zeżre" [WIDEO]

Polecamy także:

Węzeł Porosły. Od 23 kwietnia duże zmiany w organizacji ruchu na wylotówce w stronę Warszawy [ZDJĘCIA, MAPY]

BKM. Od 23 kwietnia ogromne zmiany w kursowaniu autobusów. Zmienione trasy, "14' zawieszona, będzie jedna nowa linia [MAPY]