Strajk nauczycieli w Białymstoku. Uczniowie SP 19 popierają protest - narysowali to kredą na chodniku

i

Autor: Zuza Strajk nauczycieli w Białymstoku. Uczniowie SP 19 popierają protest - narysowali to kredą na chodniku

Strajk nauczycieli w Białymstoku. Uczniowie SP 19 popierają protest - narysowali to kredą na chodniku

2019-04-12 13:03

Na chodniku przed wejściem do budynku Szkoły Podstawowej nr 19 uczniowie narysowali kredą hasła poparcia dla protestujących nauczycieli.

Od poniedziałku 8 kwietnia w całej Polsce trwa protest nauczycieli i pracowników oświaty.  W naszym mieście w piątek strajkowało 71% samorządowych przedszkoli, 100% szkół podstawowych i 96% szkół ponadgimnazjalnych. Dwie szkoły podstawowe (nr 2 i 37) odwiedził zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. Strajkujących nauczycieli zapewnił, że Miasto wyjaśnia od strony prawnej kwestie związane z wypłatą wynagrodzeń za strajk. Nauczyciele będą protestować do odwołania. Domagają się przede wszystkim 30 % podwyżki wynagrodzeń. Rząd daje 15 procent.

Czytaj także: Kasia z białostockiego schroniska dla bezdomnych przeszła niesamowitą metamorfozę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Strajk podzielił polskie społeczeństwo. Część rodziców i uczniów zgadza się z protestującymi i popiera nauczycieli, ale inni mają zupełnie inne zdanie. Temat strajku jest szeroko komentowany przez naszych internautów. Wczoraj na naszym fanpage'u opublikowaliśmy ankietę, w której zadaliśmy proste pytanie: Czy popierasz protest nauczycieli?

Oddaliście 144 głosy: 52 % głosujących w naszej ankiecie NIE popiera strajku nauczycieli.

Sytuacja związana ze strajkiem jest na bieżąco monitorowana przez Urząd Miejski. Miasto jest w stałym kontakcie z dyrektorami placówek oświatowych. W piątek do strajku przystąpiło 2677 nauczycieli (48%) oraz 93 pracowników niepedagogicznych – administracji i obsługi (3,3%). Do placówek edukacyjnych przyszło 4523 dzieci (10,3%).

Na ulicach naszego miasta gdzieniegdzie można dowody sympatii z protestującymi. Na budynku Wydziału Historyczno-Socjologicznego w Białymstoku pojawił się ogromny napis: Popieramy żądania nauczycieli. Z kolei na chodniku przed budynkiem SP nr 19 w Białymstoku uczniowie napisali kredą kilka haseł. Wśród napisów możemy znaleźć m.in.: "Popieramy strajk", "Wspieramy Was, Wasi uczniowie!".

W ciągu ostatnich trzech dni w Polsce odbywały się egzaminy gimnazjalne. Jak informuje kuratorium oświaty, egzaminy w Białymstoku mimo problemów zostały przeprowadzone we wszystkich szkołach. A już w poniedziałek rozpoczną się egzaminy ósmoklasisty.

Polecamy również:

Jagiellonia Białystok zagra na Stadionie Narodowym. Kibice organizują wielki wyjazd do Warszawy

Podlaska Straż Graniczna prowadzi nabór do służby. Zarobki: 3250 złotych na rękę

Gwałt na ul. Wyszyńskiego. Sąd skazał sprawcę na 8 lat więzienia

Rowery elektryczne w systemie BiKeR? Taki pomysł ma radny Henryk Dębowski

Zobacz wideo: Katecheci na egzaminach gimnazjalnych