PO radni chcą strefy kibica

i

Autor: Łukasz Stepaniuk PO radni chcą strefy kibica

Finał Pucharu Polski. Radni PO i Tomasz Frankowski chcą, aby w Białymstoku powstała strefa kibica [AUDIO]

2019-04-16 17:41

Jest pomysł, aby w Białymstoku stworzyć strefę kibica, w której białostoczanie mogliby wspólnie oglądać mecz o Puchar Polski pomiędzy Jagiellonia a Lechią Gdańsk.

Aktualizacja, środa:

Prezydent Tadeusz Truskolaski poinformował, że strefa kibica na mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk powstanie na placu przed Teatrem Dramatycznym. Mecz Pucharu Polski będzie można obejrzeć na telebimie.

Interpelację w tej sprawie do prezydenta Białegostoku złożyli radni Platformy Obywatelskiej Łukasz Prokorym i Jowita Chudzik oraz kandydat Koalicji Europejskiej do Europarlamentu, były piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski Tomasz Frankowski.

Apelują o to, aby w Białymstoku utworzyć specjalną strefę kibica. Chodzi o miejsce, w którym kibice Jagiellonii mogliby wspólnie obejrzeć finałowy mecz z Lechią Gdańsk w ramach Pucharu Polski.

Czytaj także: Jagiellonia Białystok zagra na Stadionie Narodowym. Kibice organizują wielki wyjazd do Warszawy

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kibice Jagiellonii otrzymali do dyspozycji 10 tysięcy biletów. Ustawienie strefy kibica dałoby białostoczanom szansę na wspólne oglądanie tego spotkania. Piłkarze po powrocie z Warszawy mogliby właśnie w strefie zaprezentować kibicom zdobyte trofeum, jeżeli oczywiście pokonają Lechię i wygrają Puchar Polski.

Czytaj także: Pożar Notre Dame. Bernadeta Krynicka: "Takie skutki przynosi chora laicyzacja". Burza po wpisie posłanki PiS [ZDJĘCIA, WIDEO]

Radni ocenili, że koszt ustawienia takiej strefy waha się w okolicach 20 tysięcy złotych. W strefie pojawiłby się duży telebim i miejsca dla kibiców. 

Wstępnie padła propozycja, aby strefa powstała na placu przed Teatrem Dramatycznym, ale brane są pod uwagę także inne lokalizacje. Jest też  pomysł, aby strefa powstała na Stadionie Miejskim  w Białymstoku. 

Prezydent Tadeusz Truskolaski ma 14 dni na ustosunkowanie się do złożonej interpelacji.

Mówią Jowita Chudzik, Tomasz Frankowski i Łukasz Prokorym:

TO WIDEO: PRZEMYCALI DO WIĘZIENIA NARKOTYKI WARTE PONAD 10 MLN ZŁ