Tadeusz Truskolaski został prezesem Zarządu Unii Metropolii Polskich. Będzie nim do 2024 roku

i

Autor: UM Białystok Tadeusz Truskolaski został prezesem Zarządu Unii Metropolii Polskich. Będzie nim do 2024 roku

Tadeusz Truskolaski został prezesem Zarządu Unii Metropolii Polskich. Będzie nim do 2024 roku [AUDIO]

2019-03-27 17:00

Prezydent Białegostoku ma nową funkcję. Tadeusz Truskolaski przez 5 najbliższych lat będzie pełnił funkcję prezesa Zarządu Unii Metropolii Polskich.

– Jest to zaszczyt i ogromne wyróżnienie – powiedział Tadeusz Truskolaski. – Jednak ten wybór to dowód uznania nie tylko dla mnie i mojej pracy. Traktuję to jako wyróżnienie dla naszego miasta oraz potwierdzenie, że zmiany, jakie dokonały się w Białymstoku w ostatnich latach, zostały docenione na arenie ogólnopolskiej.

Czytaj także: Krzysztof K. zatrzymany przez policję. Nalot na Szkolną w Białymstoku [ZDJĘCIA]

Unia Metropolii Polskich powstała w 1990 r. z inicjatywy prezydenta Warszawy w celu umocnienia pozycji naszego kraju w Europie i w świecie. Od 1993 r. UMP ma formę fundacji. W UMP współdziałają prezydenci, wiceprezydenci, sekretarze, skarbnicy, dyrektorzy wydziałów i eksperci z Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. O szczegółach mówi Tadeusz Truskolaski:

Do statutowych zadań Unii Metropolii Polskich należy m.in. wspieranie rozwoju samorządności terytorialnej i gospodarczej, promocja inicjatyw oraz działań związanych z tworzeniem i funkcjonowaniem struktur regionalnych i lokalnych, wspólne rozwiązywanie specyficznych problemów wielkich miast, a także współpraca z organami państwa, organizacjami ogólnopolskimi, zagranicznymi i międzynarodowymi dla zwiększenia roli metropolii w państwie oraz integracji europejskiej. Zadania te realizowane są poprzez organizowanie konferencji, seminariów, konwersatoriów i konsyliów dla polityków i ekspertów, prowadzenie analiz i wydawanie publikacji.

Zobacz także:

Rowerzystka w centrum Białegostoku rozcięła sobie udo. Straciła przytomność

Kładka Waniewo-Śliwno. Platforma przewróciła się. Ludzie wpadli do lodowatej wody [ZDJĘCIA, WIDEO]