Trasa generalska w Białymstoku. Radny chce, aby kierowcy mogli jeździć 100 km/h

i

Autor: Google Maps/Street View Trasa generalska w Białymstoku. Radny chce, aby kierowcy mogli jeździć 100 km/h

Trasa generalska w Białymstoku. Radny chce, aby kierowcy mogli jeździć 100 km/h. Marcin Moskwa: "Dość już łupienia kierowców mandatami"

2019-03-21 16:23

Marcin Moskwa z Koalicji Obywatelskiej jest zdania, że ograniczenie prędkości do 70 km/h na obwodówce to zły pomysł. "Dość już łupienia kierowców mandatami" - uważa.

Marcin Moskwa, białostocki radny Koalicji Obywatelskiej proponuje, aby na trasie generalskiej w Białymstoku kierowcy mieli prawo jeździć do 100 km/h. W tym momencie limit dopuszczalnej prędkości na ul. gen. Maczka, ul. gen. Andersa i ul. gen. Sulika wynosi 70 km/h.

Czytaj także: Taxi dla Seniora. Radny PiS chce wprowadzić w Białymstoku darmowe przejazdy taksówkami dla seniorów

- Droga ta spełnia warunki drogi ekspresowej, na której dopuszczalna prędkość może być podwyższona do 100 km/h - napisał w interpelacji radny. - Jest to droga w przeważającej mierze bezkolizyjna, po której pojazdy i tak poruszają się ze zwiększoną od dopuszczalnej prędkości, a na której nie dochodzi do ponadnormatywnej ilości wypadków i zdarzeń drogowych.

Do swojego pomysłu Marcin Moskwa odniósł się także w internecie:

- Dość już łupienia kierowców mandatami. Obecna 70-tka na tej trasie to kpina. Służy tylko wyrabianiu norm mandatowych - napisał radny na Facebooku.

Prezydent Białegostoku ma 30 dni na ustosunkowanie się do interpelacji radnego Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz także:

Bolt w Białymstoku. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała dwóch kierowców. Każdemu z nich grozi 14 tys. złotych kary [ZDJĘCIA]

Big Brother. Juszes, czyli Justyna Żak z Białegostoku w nowym reality show. Ma 26 lat i jest weganką [ZDJĘCIA]

Białostocka pisarka Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz są parą. Pokazali TO zdjęcie!