Pożar na osiedlu Antoniuk. Zapaliła się pralka w łazience. Właściciel zabrany do szpitala [ZDJĘCIA]

2019-03-12 14:14

Właściciel mieszkania został zabrany do szpitala. Nikt inny nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Do tego pożaru doszło w poniedziałek około godz. 11 w Białymstoku przy ul. Antoniukowskiej. Do strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze pralki w jednym z mieszkań 8-piętrowego budynku wielorodzinnego.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

- Po przybyciu na miejsce zastępów Państwowej Straży Pożarnej zastano właściciela stojącego na zewnątrz budynku przed klatką schodową, który wskazał miejsce pożaru - informuje mł. bryg. Artur Niewiński z KM PSP w Białymstoku.

Paliło się na drugim piętrze. Strażacy informują, że drzwi do mieszkania były otwarte, widoczne były płomienie wydostające się z łazienki.

- Pożar pralki został bardzo sprawnie ugaszony przy użyciu gaśnicy proszkowej - kontynuuje mł. bryg. Artur Niewiński.

Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w mieszkaniu w skrzynce bezpiecznikowej oraz uruchomili tzw. klapę dymową przyciskiem na pierwszym  piętrze. Dodatkowo otwarto okna na wyższych kondygnacjach, aby oddymić klatkę schodową. Ratownicy sprawdzili całą klatkę schodową oraz mieszkania, w których przebywali lokatorzy. Oprócz właściciela mieszkania nikt nie potrzebował pomocy lekarza. Mężczyznę zabrano do szpitala na dodatkowe badania.

Zobacz także: DK 8. Mercedes rozerwany na dwie części po zderzeniu z TIR-em. W środku 5 młodych osób. Dwie zginęły [ZDJĘCIA]

W działaniach brały udział cztery zastępy straży pożarnej. Było też pogotowie gazowe i energetyczne.

Zobacz także:

Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Czarna Białostocka. Nastolatka urodziła dziecka. Lekarze odkryli ciąże po wypadku autobusowym

Jemieliste. Kolejna ofiara tragicznego pożaru. 7-letnia dziewczynka nie żyje. Wcześniej w szpitalu zmarł jej brat i mama [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo: Kierowca Ubera pobity, bo nie chciał włączyć disco-polo