W piątek kolejny czarny spacer w Białymstoku. Organizatorzy: Można zabrać patelnie i garnki

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz W piątek kolejny czarny spacer w Białymstoku. Organizatorzy: Można zabrać patelnie i garnki

W piątek kolejny czarny spacer w Białymstoku. Organizatorzy: Można zabrać patelnie i garnki

2020-10-30 8:28

W piątek w Białymstoku odbędzie się kolejny tzw. czarny spacer. - Kolejny raz wychodzimy na ulicę, ponieważ nie pozwalamy na odbieranie naszych praw przez prawicowych fanatyków. Powiedzmy NIE głośno i wyraźnie! - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Poprzednie takie spacery gromadziły tysiące uczestników, ostatni, nawet 18 tysięcy. Podczas środowego wydarzenia doszło do groźnego incydentu. W stronę protestujących poleciały petardy. Atakujący twierdzą, że zostali sprowokowani. Czytaj: Młodzież Wszechpolska: "Chcieli wojny? To ją mają". Gorąco w Białymstoku. Petardy i race w kierunku uczestników protestu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czarny Spacer w Białymstoku. Kolejny dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej

Organizatorami piątkowego strajku kobiet w Białymstoku są m.in. Tęczowy Białystok, Młodzi Razem Podlaskie, Ogólnopolski Strajk Kobiet.

- Zachęcamy do spacerowania z banerami wyrażającymi sprzeciw wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22.10.2020. Można też przypadkiem zabrać ze sobą na spacer patelnie, garnki, wuwuzele lub inne hałaśliwe przedmioty. Zaczynamy spacer o 19:00 przed Ratuszem - czytamy w opisie wydarzenia.

Czytaj też: Czarny spacer w Białymstoku. Tysiące ludzi protestowało przeciwko decyzji o ograniczeniu aborcji [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że trwające od czwartku w całej Polsce protesty są pokłosiem wyroku Trybunały Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja ze względu na nieodwracalne upośledzenie płodu jest niezgodna z konstytucją. Niektóre z nich wiązały się m.in. z akcjami w rejonie kościołów, a nawet ich dewastacją. 

Czytaj też: Białystok. Ulicami przeszedł kolejny Czarny Spacer, a przed kościołem farnym stanęli obrońcy świątyni [ZDJĘCIA, WIDEO]

We wtorek poznaliśmy postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. - Protesty będą trwały do czasu, aż obecny rząd nie poda się do dymisji – zapowiedziały we wtorek działaczki Warszawskiego Strajku Kobiet, inicjatora ulicznych demonstracji. Wśród postulatów jest m.in. legalna aborcja na życzenie i rozdział Kościoła od państwa.