Życzenia na imieniny. Najlepsze, pomysłowe i zabawne. Wyślij je SMS-em lub przez internet

2020-07-07 16:46 jch

Życzenia imieninowe na 2020 rok. W tym artykule znajdziesz pokaźny zbiór tradycyjnych, zabawnych, pięknych i oryginalnych życzeń imieninowych. Możesz je wysłać solenizantowi SMS-em lub Messengerem. Modne staje się też wklejanie życzeń bezpośrednio na tablicy na Facebooku. Wybór należy do ciebie!

Spis treści

  1. Dlaczego obchodzimy imieniny?
  2. Popularne imieniny w Polsce
  3. Pomysły na imieniny
  4. Życzenia imieninowe
  5. Życzenia imieninowe na 2020 rok. Tradycyjne, zabawne, piękne, oryginalne. "Zdrowia i.. jeszcze raz pieniędzy!"

Dlaczego obchodzimy imieniny?

Jeżeli spojrzysz na kalendarz i któregoś dnia zobaczysz na nim swoje imię to znak, ze tego dnia świętujesz imieniny. Co to są imieniny i dlaczego je obchodzimy? Mówiąc w wielkim skrócie: imieniny to dzień, w którym obchodzimy dzień świętego lub błogosławionego, który jest patronem naszego imienia. Przyjęło się, że świętujemy imieniny, które wypadają po naszych urodzinach lub wybieramy najbardziej "znaną datę". Dla Piotra i Pawła taką najpopularniejsza datą jest 29 czerwca.

Czytaj też: Najlepsze ŻYCZENIA na urodziny. Śmieszne, tradycyjne, oryginalne, piękne [ŻYCZENIA URODZINOWE]

Świętowanie imienin to bardzo popularny w Polsce zwyczaj. Co prawda nie świętujemy ich z taką pompą jak w przypadku urodzin (sprawdź też: życzenia urodzinowe), ale niektórzy i tak przykładają do nich wielką wagę. Szczególnie dotyczy to starszego pokolenia Polaków. No, bo komu z nas nie zdarzyło się podsłuchać, jak w drugim pokoju znajomi naszych rodziców składają im przez telefon życzenia imieninowe?

Popularne imieniny w Polsce

Posiadacze niektórych imienin są szczególnie powołani do zorganizowania przynajmniej niewielkiego spotkania w związku ze swoimi imieninami. Najpopularniejsze imieniny w Polsce to przede wszystkim imieniny Bożeny i Krystyny (13 marca), Józefa (19 marca), Piotra i Pawła (29 czerwca), Krzysztofa (25 lipca), Anny (26 lipca), Elżbiety (19 listopada), Barbary (4 grudnia).

Pomysły na imieniny

Świętowanie imienin to okazja, aby zrobić przyjęcie, spotkać się ze znajomymi, pójść na imprezę. W imieniny solenizant otrzymuje życzenia, a często też prezenty. Kobiety mogą dostać z tej okazji kwiaty. Jakie jeszcze prezenty można podarować na imieniny? Udany prezent na imieniny to nie tylko perfumy, dobry alkohol czy równie droga rzecz. Sporo zależy od tego, jaką wagę do imienin przywiązuje nasz solenizant. Jeżeli zapowiada się huczne przyjęcie, można kupić coś droższego, ale w przypadku niedużego spotkania w gronie znajomych czy rodziny wystarczy, że podarujemy zwykły upominek: np. czekoladę, bombonierkę czy ciasto.

Życzenia imieninowe

Należy pamiętać, że imieniny to przede wszystkim okazja do składania życzeń imieninowych. Możemy je złożyć przez telefon, wysłać wiadomość tekstową, napisać na kartce i wrzucić do skrzynki, albo wysłać przez internet. Współczesną tradycją stało się wysyłanie życzeń Messengerem lub wklejanie wiadomości bezpośrednio na tablicy na Facebooku naszego zacnego jubilata.

Życzeń imieninowych w internecie jest całe mnóstwo. My wybraliśmy dla Was najciekawsze.

Życzenia imieninowe na 2020 rok. Tradycyjne, zabawne, piękne, oryginalne. "Zdrowia i.. jeszcze raz pieniędzy!"

Dzień radosny, dzień jedyny, dzisiaj są Twoje imieniny. Wszystkiego najlepszego!

Ile jest gwiazd na niebie, ile robaków w glebie, ile samochodów jeździ na świecie, ile cukierków w roku zje przeciętne dziecię - tyle kwiatów, całusków i słodyczy z okazji imienin...

Misie lubią miodek i wszystkie słodycze, z okazji imienin Tylko tego Tobie życzę.

W dniu Twoich imienin dużo szczęścia, radości, uśmiechu, mnóstwo wiary, wytrwałości, siły, samych przyjemnych i spokojnych dni życzy..

Z okazji imienin życzę Ci dużo zdrowia, szczęścia i jeszcze raz pieniędzy!

W dniu Twoich imienin zawsze uśmiechniętej buzi, wesołej zabawy i mnóstwa słodkich całusów życzy...

Z okazji imienin życzę Ci końskiego zdrowia, szczerego uśmiechu, zgrabnego zadu, generalnie czadu!

Morze najwspanialszych życzeń, uśmiechu i szczęścia, radości każdego dnia oraz wszelkiej pomyślności życzy..

Dziś swoje święto mają wszystkie ... ! Życzę ci zdrówka, pieniędzy i czego sobie sam życzysz! Wszystkiego najlepszego!

Zdrowia, szczęścia, powodzenia, życzę Tobie w dniu imienia.

Zapachu tęczy w kolorze pajęczym, Marzeń udanych tych zwariowanych, Spodni udartych tylko na żarty, Czekoladek bez liku w białym koszyku.

W dniu Twoich imienin, ślę Ci gorące życzenia, wiele uśmiechu i powodzenia, niech Cię nie trapią żadne zmartwienia i niech się spełnią wszystkie marzenia! Wszystkiego najlepszego!

Wszystkiego najlepszego z okazji imienin! By życie Twe było kwiatami usłane, tak piękne i czyste jak letni poranek.

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Wszystkiego najlepszego!

Spełnienia marzeń, dużo zdrowia i miłości. Wszystkiego najlepszego!

W każdej chwili, zawsze, wszędzie. Niech Ci w życiu dobrze będzie! Niech Cię dobry los obdarzy.. wszystkim, o czym tylko marzysz!

Życzę Ci wszystkiego co dobre, szczęśliwe i miłe. Co budzi uśmiech i spokój i ciszą napełnia chwile! Wszystkiego najlepszego!

Część wymienionych wyżej życzeń pochodzi z takich stron jak www.prezenty-i-zyczenia.pl i www.zyczenia.org.pl

Policjanci z Zabrza zrobili prezent dziecku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.