10 Wietnamczyków jechało pięcioosobowym autem. Zatrzymała ich straż graniczna

i

Autor: PoSG 10 Wietnamczyków jechało pięcioosobowym autem. Zatrzymała ich straż graniczna

10 Wietnamczyków jechało pięcioosobowym autem. Zatrzymała ich straż graniczna

2019-04-26 18:00

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali 10 obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie polsko-litewskiej granicy państwowej. Wszyscy byli przewożeni pięcioosobowym autem.

Było to w czwartek późnym wieczorem na terenie gminy Sejny. Patrol straży granicznej zauważył mercedesa na litewskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze straży granicznej spostrzegli, że pojazd jest nienaturalnie obciążony.

- Funkcjonariusze udali się w ślad za pojazdem, który tuż przed miejscem kontroli skręcił w inną drogę - informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - Po przejechaniu około kilometra funkcjonariusze zauważyli samochód na poboczu.

Czytaj także: Podlaska Straż Graniczna prowadzi nabór do służby. Zarobki: 3250 złotych na rękę

Kierowcy nie było. W samochodzie na tylnej kanapie i w bagażniku auta znajdowało się dziesięć osób o azjatyckich rysach twarzy. Okazało się, że obywatele Wietnamu nielegalnie przebywali w naszym kraju.

- Cudzoziemcy w wieku 16 - 65 lat nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce - kontynuuje rzecznik prasowy. - Dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta zostali zatrzymani za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy.

10 Wietnamczyków jechało pięcioosobowym autem. Zatrzymała ich straż graniczna

i

Autor: PoSG 10 Wietnamczyków jechało pięcioosobowym autem. Zatrzymała ich straż graniczna

Wszyscy zatrzymani pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Sejnach. Jako dowód w sprawie zatrzymano samochód. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu prawdopodobnie zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 8 grup nielegalnych migrantów  w sumie 24 osoby.

Jesteś z Białegostoku? Zobacz inne nasze artykuły:

Białostoczanin przeżył poważny wypadek samochodowy. Teraz gra w przejściu podziemnym [WIDEO]

Sad edukacyjny w Parku Antoniuk już gotowy. Posadzono tam m.in. drzewa owocowe i krzewy [ZDJĘCIA]

Ile trzeba zarabiać, aby żyć godnie w Białymstoku? [WIDEO]

Katolicki rap z Białegostoku! Klip do utworu "Nie mów mi" powstał w Starosielcach. "Nigdy nie zostawaj sam z problemami, bo to cię zeżre" [WIDEO]

Polecamy także:

Węzeł Porosły. Od 23 kwietnia duże zmiany w organizacji ruchu na wylotówce w stronę Warszawy [ZDJĘCIA, MAPY]

BKM. Od 23 kwietnia ogromne zmiany w kursowaniu autobusów. Zmienione trasy, "14' zawieszona, będzie jedna nowa linia [MAPY]