Grób skatowanej Doroty

i

Autor: Foto i reprodukcja Tomasz Matuszkiewicz/SUPER EXPRESS (3) Grób skatowanej Doroty

Łukasz skatował Dorotę, a potem obsypał tulipanami. Umierała dwa dni [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-02-23 12:12

Łukasz R. (39 l.) z Brańska (woj. podlaskie), który stanął przed Sądem Okręgowym w Białymstoku za śmiertelne pobicie swojej partnerki Doroty K. (+40 l.) usłyszał wyrok. Mężczyzna od początku śledztwa nie przyznawał się do winy, twierdząc, że kobieta wywróciła się i rozbiła głowę… podczas tańca. Skatowana 40-latka przez dwa dni leżała bez przytomności w łóżku, zanim ojciec oskarżonego wezwał karetkę pogotowia. Damski bokser trafi za kraty na 10 lat.

Nie było naocznych świadków tego zdarzenia, ale dla rozstrzygnięcia sprawy mają znaczenie zeznania świadków, którzy wskazywali na to, że oskarżony był osobą agresywną, często kłócił się ze swoja konkubiną i często dochodziło w tym związku do przemocy – uzasadniała wyrok sędzia Anna Hordyńska. – Linię obrony oskarżonego, że Dorota K. chciała tańczyć, upadła i rozbiła głowę obala zdecydowanie opinia biegłych z zakresu medycyny sądowej, którzy stwierdzili, że te obrażenia nie mogły powstać w taki sposób – dodawała sędzia.

Myślałem, że Dorota się wyśpi i wstaniezeznawał w śledztwie Łukasz R. Łukasz i Dorota byli parą od trzech lat. Oboje po przejściach, ich poprzednie małżeństwa rozpadły się. Poznali się na terapii odwykowej, pokochali, zamieszkali na parterze domu jego ojca w Brańsku (woj. podlaskie). Feralnego dnia, według zeznań Łukasza, Dorota wróciła do domu podpita. Między kochankami doszło do sprzeczki i mężczyzna uderzył partnerkę w twarz. Szybko jednak się pogodzili, pili razem piwo i kobiecie zebrało się na tańce. – Podczas tańca upadła i uderzyła głową o panele – zeznawał w śledztwie. Mężczyzna ułożył ją nagą w łóżku, obsypał tulipanami, robił nieprzytomnej zdjęcia. Następnego dnia, w Dzień Kobiet 8 marca, nadal nie zaniepokoił go stan leżącej wciąż bez przytomności kobiety. Dopiero kolejnego dnia, gdy Dorota nadal leżała bez życia, poprosił ojca o pomoc. Starszy pan chciał zrobić sztuczne oddychanie, ale partnerka jego syna była już zimna. Wezwał pogotowie, lekarz stwierdził zgon. – Wielo­krotnie zadawał jej uderzenia twardym narzędziem w okolice głowy, twarzy i górnej części tułowia – oskarżał 39-latka prokurator w sądzie, wyliczając liczne obrażenia na ciele kobiety.

Sąd skazał Łukasza R. na 9 lat więzienia za śmiertelne pobicie konkubiny oraz 2 lata za nieudzielenie jej pomocy – za więzienne mury trafi jednak na 10 lat.

Łukasz R. skatował Dorotę i obsypał tulipanami, umierała dwa dni.
Sonda
Czy sądy w Polsce wydają sprawiedliwe wyroki?