CBŚ z Białegostoku zlikwidowało w Poznaniu agencję towarzyską [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-03-15 12:03

Białostockie CBŚ zatrzymało 9 osób zamieszanych w czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Do likwidacji agencji towarzyskiej doszło w Poznaniu. Wśród dwóch podejrzanych o kierowanie rozbitą właśnie grupą przestępczą, zatrzymano poszukiwanego od 2015 roku Tomasza W. ps. Johny.

Zobacz wideo:

To kolejny sukces białostockiego Centralnego Biura Śledczego Policji. W styczniu policjanci przejęli narkotyki przemycone do Polski z Holandii. Nielegalne środki mogły być rozprowadzone na terenie województwa podlaskiego. Teraz CBŚP w Białymstoku zlikwidowała agencję towarzyską w Poznaniu.

Wszystko zaczęło się, gdy do funkcjonariuszy dotarła informacja, że w Poznaniu działa grupa przestępcza, prowadząca agencję towarzyską. Jak się okazało niektóre z kobiet także „pracowały” w tzw. „wyjazdowych agencjach” na terenie kraju, a w szczególności w dużych miastach województwa wielkopolskiego i podkarpackiego.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Przez kilka miesięcy prowadzonego śledztwa policjanci CBŚP z Białegostoku ustalili, że podejrzani o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą prawdopodobnie „zatrudniali” kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń „towarzyskich” oddawały część zysku pochodzącego z prostytucji. Według śledczych, grupa mogła działać na przestrzeni 2017/2018 roku.

Czytaj także: Białostoczanin proponował przez Internet seks 9-letniej dziewczynce. Zboczeńca zatrzymano w Łodzi

Po zebraniu materiału dowodowego policjanci CBŚP z Białegostoku, przy wsparciu policjantów z CBŚP z Katowic zlikwidowali agencję towarzyską, działającą w jednym z apartamentowców w Poznaniu.

Mówi Iwona Jurkiewicz, rzecznika CBŚP:

- Tam też zatrzymano 7 osób i zabezpieczono jako materiał dowodowy kilkadziesiąt telefonów komórkowych oraz pieniądze na poczet przyszłych kar - informuje oficer prasowy policji CBŚP. - Dodatkowo w Katowicach zatrzymano kolejne 2 osoby. Wśród nich był poszukiwany od 2015 roku Tomasz W. ps. Johny. Mężczyzna był ścigany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu, w celu doprowadzenia do AŚ lub ZK, w związku z postępowaniem, w którym przedstawiono mu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści z nierządu innych.

9 zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ułatwiania i czerpania korzyści majątkowych z nierządu innych osób. Dodatkowo dwoje podejrzanych usłyszało zarzuty kierowania tą grupą.

Czytaj także: Narkotyki z Holandii mogły trafić do woj. podlaskiego. Wielka akcja CBŚP [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Śledczy ustalają także majątek należący faktycznie do podejrzanych, w celu pozbawienia ich mienia zgromadzonego w trakcie prowadzenia niezgodnej z prawej działalności.

Zobacz także:

Nożownik w Białymstoku. Zaatakował matkę z córką, bo zwróciły mu uwagę na parkingu [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Jemieliste. Czwarta ofiara tragicznego pożaru. W szpitalu zmarł ojciec rodziny. Wcześniej zmarła jego żona, córka i syn [ZDJĘCIA]

Poświętne: Mercedes rozerwany na dwie części po zderzeniu z TIR-em. W środku 5 młodych osób. Dwie zginęły [ZDJĘCIA]

Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Czarna Białostocka. Nastolatka urodziła dziecka. Lekarze odkryli ciąże po wypadku autobusowym